معاون وزیر كار اعلام كرد

افزایش مهارت نیروهای كار در مناطق آزاد و مرزی

افزایش مهارت نیروهای كار در مناطق آزاد و مرزی

به گزارش ارتباط با مشتری معاون وزیر كار با اشاره به اینكه هیچ سرمایه گذار و كارآفرینی به سمت جذب نیروی غیر ماهر روی نخواهد آورد، از آمادگی برای ارتقای سطح مهارت استانهای مرزی و مناطقی اطلاع داد كه از نرخ بالای بیكاری برخوردار می باشند.علی اوسط هاشمی ـ در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه مهارت حد و مرز ندارد و از كثرت و تنوع بسیاری برخوردار است، اظهار نمود: ما صرفا به تربیت نیروی ماهر فكر نمی نماییم بلكه به ارتقای ضریب مهارت در سطوح مختلف با استفاده از ظرفیت قانون شورایعالی مهارت هم توجه داریم و درصدد هستیم كه سطح مهارت در مناطق آزاد و مناطق مرزی را بالا ببریم.

وی اضافه كرد: میل به سرمایه گذاری در مناطق آزاد و مرزی روز به روز پررنگتر می شود ازاین رو موظف به تربیت نیروهای انسانی ماهر و منطبق با تقاضا در این مناطق هستیم.

اولویت ارتقای سطح مهارت در مناطق آزاد و مرزی

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای اظهار داشت: ما به استانهای مرزی خود به شكل ویژه توجه داریم و استانهای مرزی كه پایه مهارت ضعیف دارند و از نرخ بالای بیكاری برخوردار می باشند در اولویت قرار داده ایم و در تعامل با مدیران محلی و استفاده از ظرفیت شركای اجتماعی و ایجاد هم افزایی و هم گرایی به دنبال مهارت افزایی در نیروهای انسانی بیكار و تحصیلكردگان جویای كار هستیم.

معاون وزیر كار درعین حال با اشاره به لایحه ایجاد هشت منطقه جدید آزاد تجاری صنعتی، ابراز امیدواری كرد: این مصوبه كه یك لزوم ملی است هر چه زودتر تعیین تكلیف شود و ظرفیت مناطق آزاد جدید به نحو شایسته مورد بهره برداری قرار گیرد.

هاشمی اظهار داشت: هم اكنون نیازمند اینگونه فضاهای تجاری، بازرگانی و اقتصادی هستیم تا روابطمان را با كشورهای همسایه نهادینه نماییم و شراكت آنها را با عنایت به قرابتهای فرهنگی و سیاسی در این گونه مناطق شكل بدهیم.

راه برون رفت از تحریم توجه به زیرساختهای اقتصادی و نقاط مرزی

به اعتقاد وی راه برون رفت كشور از سختی های تحریم توجه به زیرساختهای اقتصادی و ساز و كارهای موثر مرزی است و اگر این نكته مورد توجه كلان قرار بگیرد و هشت منطقه آزاد پیشنهادی دولت از این حالت بیرون بروند می توانیم از ظرفیتهای آنها به شكل مطلوبی استفاده نماییم.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، بر مبنای آمارها ۴۵ درصد رجوع كنندگان به مراكز آموزش فنی و حرفه ای را فارغ التحصیلان دانشگاهی می سازند كه از میان آنها ۶۰ درصد جذب بازار كار می شوند.
1398/11/12
21:18:56
5.0 / 5
3986
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری