اجاره مسكن در تهران چقدر است؟

اجاره مسكن در تهران چقدر است؟

به گزارش ارتباط با مشتری برای اجاره یك خانه ۸۰ متری با عمری بیشتر از ۱۰ سال باید به صورت متوسط سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در ماه اجاره پرداخت.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، به تازگی مركز آمار گزارشی از وضعیت ملك و خانه در تهران منتشر نمود كه بررسی وضعیت اجاره در آن قابل تامل است.

طبق معاملاتی كه در بنگاه های شهر تهران انجام شده، متوسط مبلغ اجازه ماهانه به همراه سه درصد ودیعه پرداختی برای هر متر مربع خانه حدود ۴۴ هزار و ۱۴۷ تومان اعلام شده است. همینطور حداقل قیمت ۳۵۰۰ تومان و حداكثر ۲۲۷ هزار و ۷۱۹ تومان است كه برای متوسط میانگین ۸۰ مترمربع و با عمر ۱۴ سال پیشبینی شده است.

متوسط مبلغ اجاره در تهران در پاییز سال جاری نسبت به تابستان ۱.۴ درصد و در مقایسه با پاییز سال قبل ۳۱.۱ درصد افزایش دارد. از سمت دیگر معاملات مربوط به تعداد معاملات هم ۲۸.۸ درصد در پاییز نسبت به تابستان و ۷.۳ درصد نسبت به پاییز سال قبل كاهش دارد.

بر این اساس محاسبات برای یك خانه ۸۰ متری با متوسط عمر ۱۴ سال نشان داده است كه متقاضی دریافت خانه در تهران باید حداقل ماهی ۲۸۰ هزار تومان، به صورت متوسط سه میلیون و ۵۳۱ هزار تومان و حداكثر ۱۸ میلیون و ۲۱۷ هزار تومان بپردازد.

شاید این آمار تا حدودی در قیاس با آنچه كه در شهر تهران اتفاق می افتد برای مخاطبان قابل پذیرش نباشد، اما مركز آمار این اطلاعات را برپایه اطلاعاتی كه بنگاه های معاملات ملكی از خرید و فروش و اجاره در سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاك و مستغلات ثبت كرده اند منتشر نموده است.

طبق توضیح مركز آمار با عنایت به این كه كاهش یا افزایش حجم معاملات در مناطق شهر تهران سبب كاهش یا افزایش شدید متوسط قیمت در سطح كل می شود، از متوسط تعدیل شده كه در آن وزن با استفاده از سهم واحدهای مسكونی دارای سكنه محاسبه می شود، استفاده شده تا با حذف اثر حجم معاملات تغییرات قیمت به صورت واقعی مشخص شود.
1398/11/30
15:20:47
5.0 / 5
3952
تگهای خبر: فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری