مدیر پروژه سرمایه گذاری اشتغال فراگیر اعلام كرد

برای گرفتن وام هیچ وقت دیر نیست

برای گرفتن وام هیچ وقت دیر نیست

به گزارش ارتباط با مشتری مدیر پروژه سرمایه گذاری اشتغال فراگیر روستایی وزارت كار با اشاره به اینكه هیچگاه برای دریافت تسهیلات دیر نیست به جوانان سفارش كرد: پیش از شروع هر كاری ایده داشته باشند تا بتوانند طرح خودرا پشتیبانی و پیگیری كنند.رامین اسدی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: برای شروع كار مستلزم داشتن ایده هستیم و نداشتن طرح و ایده هم اكنون به یك معضل بزرگ تبدیل گشته است.

وی اظهار داشت: در كشور ما چون قیمت تمام شده محصول پایین است هر چیزی كه تولید شود و زمینه صادرات داشته باشد توجیه پذیر است. مثلا ضایعات كه طلای سیاه نام گرفته، ارزش افزوده دارد و می توان آنرا صادر كرد چون قیمت تمام شده آن پایین است بنابر این اگر ضایعات جمع اوری و صادر شود ارزش افزوده زیادی برای كشور به دنبال دارد.

بسیاری از طرح های اشتغال بازار صادراتی دارند

مدیر سرمایه گذاری پروژه اشتغال فراگیر روستایی وزارت كار درباره بازار صادراتی طرح های اشتغال اظهار داشت: هم اكنون خیلی از طرح ها بازار صادراتی دارند؛ محصولات گلخانه ای و صیفی جات و همین طور زعفران در بسته بندی های مرغوب صادر می شوند. در بحث صنایع دستی یكسری شركتها كه بازارهای هدف خودرا در خارج شناسایی كرده اند برمبنای نیاز بازار در حال تولید هستند و نمونه بارز آن تولید و عرضه انواع تابلو فرش بوده است.

اسدی درباره نظارت بر طرح های اشتغال نیز اظهار داشت: وام های پرداختی برای اشتغال روستایی باید در محل های مورد نظر هزینه شود. خوشبختانه سامانه ناظر را به همین دلیل طراحی و راه اندازی كرده ایم و علاوه بر آن در تمام استانها یك كمیته نظارت هم داریم كه میزان پیشرفت طرح را بررسی می كند و چنانچه طرح گرفتار انحراف شود، پول را به سیستم برمی گردانیم.

بیشترین طرح های اشتغال متعلق به بخش كشاورزی است

وی در پاسخ به این پرسش كه بیشترین طرح های اشتغال در چه بخشهایی است؟ اظهار داشت: هم اكنون سهم بخش كشاورزی بیشتر از دو بخش صنعت و خدمات است و چون زیرساخت روستاهای ما كشاورزی محور است، بیشترین طرح های اشتغال هم به سمت كشاورزی رفته است.

اسدی اظهار داشت: در بخش كشاورزی طرح ها عموما در گرایش گیاهان دارویی، گلخانه ها و اصلاح نژاد دام بوده است. شاید در یك دامداری ۱۰۰ رأسی نزدیك به سه نفر كار كنند و تعداد اشتغال كم باشد ولی وقتی پول به این مجموعه ها تزریق می شود، سبب رونق كسب وكار و آبادی روستا می شود.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، طرح اشتغال روستایی با هدف توسعه اشتغال در مناطق محروم روستایی، عشایری و مرزی در دستور كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است. بگفته كارشناسان، اجرای موفق این طرح سبب جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، افزایش ماندگاری در مناطق روستایی و اشتغالزایی برای جوانان جویای كار می شود. طی دو سال قبل ۱۹۷ هزار شغل جدید و خالص در امتداد طرح اشتغال روستایی به وجود آمده و تا اختتام امسال ۱۰۰ هزار نفر از شاغلان مناطق روستایی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

منبع:

1398/12/03
21:38:23
5.0 / 5
3752
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری