جدیدترین وضعیت مسكن مهر از نگاه آمار

جدیدترین وضعیت مسكن مهر از نگاه آمار

ارتباط با مشتری: فروش اقساطی 2 میلیون و 24 هزار و 268 واحد مسكن مهر، این پروژه فرسایشی را به قیچی شدن روبان پایانی نزدیك كرده است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، از سال ۱۳۸۶ تابحال دو میلیون و ۳۶۸ هزار و ۸۶۸ واحد مسكن مهر تعریف شده كه تا ابتدای بهمن ماه ۱۳۹۸ تعداد دو میلیون و ۲۴ هزار و ۲۶۸ واحد به مرحله فروش اقساطی رسیده و در واقع كارت قسط برای آنها صادر گردیده است.
بدین ترتیب حدود ۳۴۴ هزار واحد باقی مانده كه یا دارای پیشرفت فیزیكی مناسبی هستند و تا یك سال آینده واگذار می شوند یا به سبب مشكلات حقوقی از پیشرفت كمتر از ۳۰ درصد برخوردار می باشند و بانك مسكن نمی تواند آنها را به مرحله فروش اقساطی برساند.
در فاصله یك سال منتهی به ابتدای بهمن ماه، تعداد واحدهای مسكن مهر فروش اقساطی شده معادل ۶۱ هزار و ۷۴۸ واحد بوده كه بررسی ها نشان میدهد این فرآیند نسبت به سال های قبل كندتر شده و علت اصلی آن به دعواهای حقوقی یا داشتن معارض زمین های مسكن مهر مربوط می شود.
تابحال جشن اختتامیه مسكن مهر در استان های زنجان، یزد، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان انجام شده و استان های اصفهان، كهگیلویه و بویراحمد، قم، مركزی، بوشهر و ایلام نیز در آستانه اتمام است. عمده واحدهای باقی مانده نیز در استان تهران قرار دارند.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی روز ۱۶ بهمن ماه در آیین افتتاح ۱۰ هزار و ۲۷ واحد مسكن مهر پردیس در استان تهران اظهار نمود: ما تعهد كردیم كه در این دو سال یعنی ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ تعداد ۵۰۰ هزار واحد مسكن مهر به استثنای واحدهایی كه خارج از كنترل ماست و دارای پرونده قضایی هستند را تكمیل و تحویل متقاضیان دهیم.
مطابق با روند پیشرفت طرح مسكن مهر، پرداخت تسهیلات جدید به واحدهای این طرح عملاً به پایان رسیده و آنچه طی ماه های اخیر بوسیله بانك مسكن به مالكان واحدهای مسكن مهر پرداخت می شود مربوط به تسهیلات متمم است. رقم تسهیلات متمم پیش بینی شده برای واحدهای طرح مسكن مهر بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان است.
حسین حیدری، رئیس اداره كل نظارت و ارزیابی اعتباری بانك مسكن گفته است: روند تسهیلات دهی بانك مسكن به پروژه های طرح مسكن مهر همچون گذشته پرسرعت در حال پیگیری است و مشكلی از این لحاظ وجود ندارد. بانك مسكن توانسته است طی سال های اجرایی شدن طرح مسكن مهر، رقمی بالغ بر ۵۲ هزار میلیارد تومان در چارچوب تسهیلات به متقاضیان مسكن مهر پرداخت كند و از مجموع تسهیلات پرداخت شده، تابحال ۲۲ هزار میلیارد تومان بابت اصل و سود تسهیلاتی كه به مرحله فروش اقساطی رسیده اند.
منبع:

1398/12/12
19:23:40
5.0 / 5
3505
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری