چند درصد تعاونی های كشور تولیدی هستند؟

چند درصد تعاونی های كشور تولیدی هستند؟

به گزارش ارتباط با مشتری مدیركل تعاونی های تولیدی وزارت تعاون نیمی از تعاونی های كشور را تولیدی دانست و اظهار داشت: ورود به تعاونی ها به طرح اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی نشان از ظرفیت بالای بخش تعاون در كاهش بیكاری و ایجاد فرصت های شغلی است.


البرز محمدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در سال های اخیر بخش تعاون بیش از پیش مورد توجه سیاست گذاران قرار گرفت و به سبب آن كه دولت ایجاد شغل را بعنوان یكی از اولویت های اصلی خود تعریف كرد وظایف و مسئولیت های مهمی را برعهده بخش تعاون گذاشته شد.
وی بیش از نیمی از تعاونی های كشور از تعاونی های تولیدی دانست و اظهار داشت: اهمیت بخش تولید در تعاونی ها بسیار بالا است. به نحوی كه درحال حاضر بیش از 50 درصد تعاونی های فعال كشور را به خود مختص كرده است. حتی در آمار ثبت و تشكیل تعاونی های جدید هم عموما برتری تعاونی های تولیدی حفظ شده و این امر از علاقه مندی افراد به تشكیل این نوع تعاونی ها حكایت دارد.
مدیر كل تعاونی های تولیدی وزارت تعاون تمركز برتشكیل تعاونی های تامین نیاز تولید كنندگان را همچون رویكردهای وزارت تعاون عنوان نمود و اظهار داشت: اعتقاد ما این است كه باید بر طبق مزیت های هر استان یا منطقه به سمت تشكیل تعاونی های برویم كه نیاز آن منطقه است. تعاونی های تامین نیاز مزیت های زیادی دارند كه هم به اقتصاد تعاونی، هم تامین نیاز بازار و هم تنظیم بازار كمك می كنند و ظرفیت اشتغال بخش تعاون را در حرفه ها و صنایع مختلف بالا می برند.
محمدی به ورود تعاونی ها به طرح اشتغال فراگیر اشاره نمود و اظهار داشت: خوشبختانه فعالیت تعاونی ها در این عرصه از رشد بالای برخودار بوده و نقش تعاونی های روستایی در اشتغال زایی، درآمدزایی و كمك به اقتصاد خانوارهای روستایی اثرگذار بوده است.
وی درانتها با اشاره به اجرای طرح اشتغال روستایی اظهار نمود: این طرح كه در چارچوب طرح روستا- تعاون تبلور پیدا كرد سیمای مناطق روستایی را در چند سال آینده تغییر داده و توسعه و آبادانی را به درون روستاها خواهد برد. این طرح از سال 1396 به اجرا درآمد و طی دو سال قبل ظرفیت های خوبی در این عرصه شكل گرفت كه امیدواریم بتوانیم در ایجاد شغل برای روستاییان و عشایر از ظرفیت تعاونی ها به نحوه شایسته استفاده نمائیم.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، طرح اشتغال روستایی با هدف توسعه اشتغال در مناطق محروم روستایی، عشایری و مرزی و تاسیس تعاونی در روستاهای دارای مزیت نسبی به اجرا درآمد.
به گفته كارشناسان اجرای موفق این طرح سبب كاهش مهاجرت از روستاها به شهرها، اشتغال زایی و حل بیكاری در مناطق روستایی و عشایری می شود.
منبع:

1398/12/16
21:32:29
5.0 / 5
3836
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری