افزایش نرخ بیكاری كانادا

افزایش نرخ بیكاری كانادا

به گزارش ارتباط با مشتری نرخ بیكاری كانادا به ۵.۶ درصد افزایش پیدا كرد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از رویترز، با وجود رقم خوردن یك اشتغال زایی خوب دیگر در ماه فوریه، نرخ بیكاری كانادا با ۰.۱ درصد افزایش در مقایسه با ماه قبل به ۵.۶ درصد رسید. طی این مدت نرخ مشاركت در بازار كار به ۶۵.۵ درصد رسیده كه ۱.۱ درصد بیشتر از رقم ثبت شده در مدت مشابه منتهی به سال قبل بوده است. طی این مدت برای ۳۰ هزار و ۳۰۰ نفر هم اشتغال زایی صورت گرفته است.
متوسط نرخ بیكاری كانادا در بازه زمانی ۱۹۶۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۷.۶۱ درصد بوده كه پایین ترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئن ۱۹۶۶ با ۲.۹ درصد و بالاترین رقم ثبت شده مربوط به دسامبر ۱۹۸۲ با ۱۳.۱ درصد بوده است.
طبق اعلام مركز آمار كانادا طی این مدت نرخ بیكاری جوانان ۲۰ تا ۲۴ ساله به ۱۰.۳ درصد افزایش پیدا كرده است كه بالاترین سطح ثبت شده در طول پنج سال گذشته تابحال به حساب می آید.
رابرت كاویك، كارشناس مسائل اقتصادی در موسسه " بی. ام. او كپیتال" اظهار داشت: گزارش خوب از وضعیت بازار كار به بانك مركزی اجازه می دهد نفس راحتی بكشد. این مسئله به كاهش نگرانی ها از وضعیت اقتصاد كانادا كمك خواهد نمود.
در میان ایالت های مختلف، بیشترین اشتغال زایی در اونتاریو با ۲۵ هزار فرصت شغلی جدید به ثبت رسیده است و بعد از آن كبك با ۲۱ هزار فرصت شغلی ومنیتوبا با ۲۸۰۰ فرصت شغلی در رده های بعدی قرار دارند. كمترین اشتغال زایی هم مربوط به نیوفاندلاند با منفی ۵۰۰۰ فرصت شغلی بوده است و پرنس ادوارد هم تنها برای حدود ۱۱۰۰ نفرفرصت شغلی بوجود آورده است.
به صورت متوسط در بازه زمانی ۱۹۷۶ تا ۲۰۱۹، اقتصاد كانادا در هر ماه ۱۸ هزار و ۱۰ فرصت شغلی بوجود آورده است كه بالاترین اشتغال زایی ماهانه مربوط به اوریل ۲۰۱۹ با ۱۰۶ هزار و ۵۰۰ مورد و كمترین اشتغال زایی هم مربوط به ژانویه ۲۰۰۹ با منفی ۱۲۴ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی بوده است.1398/12/17
21:36:45
5.0 / 5
3736
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری