پیشنهاد تركیب انبوه سازان با تعاونی های مسكن

پیشنهاد تركیب انبوه سازان با تعاونی های مسكن

به گزارش ارتباط با مشتری فعالان بخش ساخت و ساز در نامه ای كه به وزارت راه و شهرسازی ارسال كردند پیشنهاد دادند تا نهادی بعنوان ˮتعاون گران انبوه سازˮ به منظور كیفی سازی و ایجاد رونق در بخش مسكن، متشكل از انبوه سازان و تعاونی ها تشكیل گردد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، علاوه بر ركود ساخت و ساز كه سال ها بخش مسكن گرفتار آن شده و به عقب ماندگی حدود ۷۰ درصدی عرضه نسبت به تقاضای مطلق منجر گردیده است، وجود افراد و تعاونی های غیرحرفه ای در بخش ساخت و ساز همواره منجر به هدر رفت سرمایه ها در این بخش شده و این مشكل هنوز ادامه دارد.
بعضاً دیده می شود كه پس اندازهای خرد اعضا و همینطور تسهیلات بانكی به تعاونی های مسكن سپرده می شود كه با به كارگیری افراد غیر متخصص، پروژه ها سالها به طول می انجامد. تا جایی كه امروزه شاهد تشكیل خیلی از پرونده های حقوقی در قوه قضاییه ناشی از تطویل پروژه، نارضایتی اعضا، اختلاف بین اعضای هیئت مدیره تعاونی ها و مشكلاتی از این دست هستیم.
بر این اساس كانون سراسری انجمن های صنفی انبوه سازان مسكن و ساختمان، طرحی با عنوان "تعاون گران انبوه ساز" با سه هدف عمده به معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی عرضه كرده است.
در بخشی از این نامه آمده است: در طرح "تعاون گران انبوه ساز" تلاش بر آن است كه با بهره گیری از ظرفیت تعاونی های مسكن در معرفی مشتریان بالقوه (اعضای تعاونی های مسكن اعضای تعاونی های مسكن) و جذب منابع مالی شامل اقساط اعضا و تسهیلات بانكی و مشاركت انبوه سازان در مدیریت طرح و اجرا و هر میزان سرمایه ای كه توان پرداخت را داشته باشند سه هدف عمده تامین گردد.
افزایش كیفیت ساخت، كاهش قیمت تمام شده از راه مشاركت انبوه سازان، حذف هزینه های ناشی از غیر حرفه ای بودن تعاونی های مسكن و هزینه های بالاسری، كاهش مدت زمان اجرای پروژه به واسطه تخصص انبوه سازان در تدوین برنامه زمان بندی و كنترل پروژه، سه هدف عمده این طرح عنوان شده است.
چگونگی اجرای طرح، تشكیل كارگروهی متشكل از وزارت راه و شهرسازی، وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی و كانون انبوه سازان برای تدوین آئین نامه و تفاهم نامه همكاری، تعریف ضوابط و دستورالعمل ها جهت ساماندهی به تعاونی های مسكن و شركت های انبوه سازی، برگزاری سمینار با حضور انبود سازان و تعاونی ها، تعریف بسته های حمایتی و تشویقی همچون تسهیلات بانكی خواهد بود.1399/01/02
14:57:25
5.0 / 5
3037
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری