جزئیات جلسه كرونایی وزارت كار

پرداخت ۵۰ درصد غرامت مزد برای كارگران دارای استراحت پزشكی حتمی شد

پرداخت ۵۰ درصد غرامت مزد برای كارگران دارای استراحت پزشكی حتمی شد

ارتباط با مشتری: در دومین جلسه كمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی، پرداخت 50 درصد غرامت دستمزد به كارگران دارای استراحت پزشكی بدون نظر كمیسیون پزشكی سازمان تامین اجتماعی كه نیازمند زمان بیشتری است اعلام گردید.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، دومین جلسه كمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی ۹ فروردین امسال با حضور حاتم شاكرمی معاون روابط كار و ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی، نماینده معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی، نمایندگان تشكل های كارگری و كارفرمایی برگزار و اهداف قابل پیگیری در بخش های، امهال بدهی و پوشش بیمه بیكاری دراین نشست عنوان شد.
در این جلسه پرداخت ۵۰ درصد غرامت دستمزد به كارگران دارای استراحت پزشكی بدون نظر كمیسیون پزشكی سازمان تامین اجتماعی كه نیازمند زمان بیشتری است اعلام گردید و معاونت روابط كار خواستار مبادرت به موقع استانها دراین زمینه شد.
همچنین پیشنهاد تشكیل كمیته های متناظر استانی و استفاده از ظرفیت های شورای هماهنگی استانی واحدهای تابعه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برای پیشگیری و مقابله با بیماری كرونا مورد موافقت قرار گرفت. همین طور انجام مكاتبات با مدیران كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استانها برای تامین تجهیزات و مواد صد عفونی برای كارگاه های استان و توزیع و ترویج مناسب دستورالعمل های راهنما با موضوع مقابله با بیماری كرونا همچون در معادن از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.
در این جلسه همین طور موضوع درخواست تعویق دریافت هزینه های آب، برق و گاز مصرف كارگاه های كشور تا اختتام اردیبهشت سال جاری مشروط به حفظ اشتغال موجود مورد بررسی قرار گرفت.
امكان سنجی اعمال محدودیت استفاده از نصف خدمات ایاب و ذهاب كارگران مشاغل در كارگاه های كشور بوسیله كمیته های متناظر استانی با هدف حفظ فاصله بیماری زایی و حمایت های دولت از كارفرمایان به شرط حفظ اشتغال موجود از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.
در این جلسه همین طور مقررشد با وزارت كشور و شهرداری تهران مكاتباتی درباب تامین وسایل حفاظت فردی و مواد ضد عفونی مورد نیاز كارگران در معرض لطمه بیماری كرونا مكاتباتی صورت گیرد. علاوه بر این قرار شد نظر تخصصی اداره كل روابط كار و جبران خدمت درباب شرایط كاری كارگران، تعلیق قرارداد برخی از كارگران بررسی و نظر كارشناسی اعلام گردد. درانتها مقرر شد دستورالعمل مشتركی از طرف حوزه معاونت روابط كار و سازمان تامین اجتماعی بمنظور تعیین حدود و تفكیك نوع پرداخت بیمه بیكاری تهیه و ابلاغ شود.

1399/01/12
21:21:10
5.0 / 5
3202
تگهای خبر: اجتماعی , اشتغال , پزشك , تعاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری