اینفوگراف

اقساط وام یك میلیونی یارانه بگیران چقدر است؟

اقساط وام یك میلیونی یارانه بگیران چقدر است؟

به گزارش ارتباط با مشتری باآنكه تاكید كارشناسان بر پرداخت وام یك میلیونی به هر فرد كم درآمد بود اما دولت تصمیم گرفت به۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر این مبلغ را پرداخت كند كه ۴ ماه پس از واریز، كسر اقساط آغاز خواهد شد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، روز گذشته رئیس جمهوری در تشریح مصوبات هیئت وزیران برای مقابله با كرونا از پرداخت اعتبار یك میلیون تومانی به تمام سرپرستان یارانه بگیر در اواخر فروردین یا ابتدای اردیبهشت ماه اطلاع داد.
همچنین به دنبال سخنان رئیس جمهور، عبدالناصر همتی رئیس كل بانك مركزی اعلام نمود كه پیشنهاد بانك مركزی در خصوص اعطای وام یك میلیون تومانی اعتبار خرید به ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر با نرخ ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه با تنفس ۴ ماهه به تصویب ستاد اقتصادی دولت رسیده و در اسرع وقت اجرا می گردد.
اگرچه با عنایت به وضعیت تورم و قدرت خرید مردم، پرداخت یك میلیون تومان تاثیر چندانی در پوشش هزینه های خانوار نخواهد داشت و آنطور كه كارشناسان اقتصادی تاكید كرده اند، این مبلغ صرفاً باید به هر فرد شامل كارگران، افراد كم درآمد و شاغلان آزاد و … پرداخت می شد، اما به هر حال قرار شده به هر خانوار یارانه بگیر، یك میلیون تومان وام تعلق بگیرد.
به هر حال، مطابق با آنچه كه اعلام شده است، ۴ ماه پس از واریز وام یك میلیونی به حساب سرپرستان خانوار، كسر اقساط از حساب یارانه ها آغاز خواهد شد و بررسی ها نشان داده است كه به احتمال زیاد مبلغ هر قسط در حدود ۴۵ تا ۴۶ هزار تومان محاسبه شود.
لازم به تاكید است كه هم اكنون ۲۳ هزار میلیارد تومان برای پرداخت وام به ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر در نظر گرفته شده است.منبع:

1399/01/20
19:09:56
5.0 / 5
3278
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تورم , درآمد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری