مهر از جلسه تعیین دستمزد خبر می دهد

آخرین خبر از مزد ۹۹

آخرین خبر از مزد ۹۹

ارتباط با مشتری: وزیر كار در جلسه تعیین دستمزد 99 اظهار داشت: تلاش ما ایجاد اجماع میان همه گروههای كارگری و كارفرمایی برای تعیین نرخ حداقل مزد بر اساس ماده 41 قانون كار است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، نشست شورای عالی كار بمنظور چانه زنی شركای اجتماعی (دولت؛ نمایندگان كارگری و نمایندگان كارفرمایی) برای تعیین حداقل دستمزد امسال كارگران دقایقی قبل در محل وزارت كار شروع شد.
با توجه به جلسات سه جانبه ای كه اسفند سال قبل در وزارت كار انجام شد و نزدیك بودن به انتها فروردین ماه، این احتمال وجود دارد كه جلسه امروز شورای عالی كار به نتیجه برسد.
البته این احتمال نیز وجود دارد كه به سبب عدم توافق ادامه نشست تعیین دستمزد به روز دیگری موكول گردد.
ساعت ۱۸: ۵۰/ اصرار كارفرمایان بر افزایش ۱۵ درصدی
آنطور كه خبرنگار مهر از داخل جلسه كسب اطلاع كرده نمایندگان كارفرمایی همچنان بر افزایش ۱۵ درصدی دستمزدها اصرار دارند.
این در حالیست كه نمایندگان كارگری تاكید دارند كه تنها برمبنای ماده ۴۱ قانون كار، دستمزد باید تعیین شود.
بر اساس ماده ۴۱ قانون كار، دستمزد كارگران باید متناسب با نرخ تورم اعلامی از طرف مراجع رسمی آماری و محاسبه هزینه سبد معیشت خانوارهای كارگری افزایش یابد؛ هزینه سبد معیشت سال ۹۹ كارگران ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان برآورد شده است.
ساعت ۲۱: ۳۴/ اختلاف بر سر درصد افزایش مزد
آخرین پی گیری ها از جلسه دستمزد بعد از گذشت نزدیك به ۴ ساعت از شروع جلسه، از آن حكایت دارد كه باوجود مذاكرات فشرده دو گروه اختلاف بر سر درصد افزایش حداقل مزد كماكان ادامه دارد.
آنطور كه بنظر می رسد نمایندگان كارفرمایان با اشاره به مشكلات پیش آمده ناشی از كرونا و …، همچنان بر رقم ۱۵ درصد افزایش مزد اصرار دارند.
ساعت ۲۲: ۲۰/ وزیر كار: به دنبال دستیابی به توافق جمعی مطلوب هستیمدر ادامه جلسه دستمزد محمد شریعتمداری وزیر كار در این نشست گفته است: تلاش ما ایجاد اجماع میان همه گروههای كارگری و كارفرمایی برای تعیین نرخ حداقل مزد بر اساس ماده ۴۱ قانون كار است. این اجماع حاصل شده اما در تلاشیم تا توافق جمعی مطلوب به دست آید. وی تاكید كرده است: امیدواریم در این شب مبارك با اجماع دولت، كارگر و كارفرما حداقل دستمزد سال ۹۹ را اعلام نماییم. برآیندها حاكی از آنست كه شریعتمداری به دنبال دستیابی به نتیجه در آخر جلسه امشب است.ساعت ۲۳: ۲۱/ احتمال ورود به رأی گیری
پیگیری های خبرنگار مهر از روند جلسه دستمزد حكایت از احتمال عدم اجتماع در مورد مزد ۹۹ و ورود به رأی گیری دارد.


منبع:

1399/01/23
20:20:39
5.0 / 5
3201
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری