مهر خبر می دهد

نحوه محاسبه دستمزد امسال كارگران كارمزدی دائم و موقت

نحوه محاسبه دستمزد امسال كارگران كارمزدی دائم و موقت

ارتباط با مشتری: نحوه محاسبه دستمزد امسال كارگران كارمزدی دائم و موقت، برمبنای مصوبه دستمزد شورای عالی كار تعیین و ابلاغ گردید.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، كورش یزدان مدیركل روابط كار و جبران خدمت وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی دستورالعمل روش اجرای مصوبه مورخ ۹۹/۱/۲۰ شورای عالی كار در مورد كارگران كارمزدی دائم و موقت را ابلاغ نمود.
در متن این دستورالعمل آمده است: در اجرای بند ۴ بخشنامه شماره ۷۹۳۳ مورخ ۹۹/۱/۲۶ وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی موضوع مصوبه ۹۹/۱/۲۰ شورای عالی كار، بدینوسیله روش اجرای بخشنامه مذكور را اعلام می نماید:
۱. نحوه اعمال ۱۵ درصد افزایش بند ۱ بخشنامه
نرخ های كارمزدی در سال ۹۹ (به نسبت آخرین كارمزد در سال ۹۸) در مورد كارگران كارمزدی (اعم از موقت یا دائم) به مأخذ ۱۵ درصد افزایش می یابند. در صورتیكه كارگران دارای بخش ثابت مزد (علاوه بر كارمزد) باشند، این بخش نیز بایستی ۱۵ درصد افزایش یابد.
تبصره ۱: چنانچه نرخ یا ملاك های كارمزدی، تابع قسمت ثابت مزد بوده و یا به عبارت دیگر به صورت درصدی از قسمت ثابت مزد تعیین شده باشند، در این صورت تنها بخش ثابت مزد مشمول ۱۵ درصد افزایش خواهد گردید. (زیرا با این عمل نرخ یا ملاك های كارمزدی نیز به سبب تبعیت از قسمت مذكور خود به خود دستخوش افزایش خواهد شد.)
تبصره ۲: در صورتیكه مجموع دریافتی كارگران بابت افزایش مزد كمتر از ۶۱۱، ۸۰۹ ریال در روز گردد، ملاك محاسبه و پرداخت آن به كارگران كارمزدی همان ۶۱۱، ۸۰۹ ریال خواهد بود.
۲. چگونگی اعمال افزایش رقم ثابت موضوع بند ۱ بخشنامه
علاوه بر افزایش ۱۵ درصد بر روی قسمت ثابت مزد، قسمت مذكور در سال ۹۹ روزانه ۳۰، ۳۳۸ ریال دیگر نیز افزایش خواهد یافت و در صورتیكه كارگران فاقد قسمت ثابت مزد باشند در سال ۹۹ روزانه ۳۰، ۳۳۸ ریال در اجرای مصوبه شورای عالی كار به صورت ثابت در مورد آنان برقرار خواهد گردد.
تبصره: در صورتیكه مجموعه دریافتی كارگران بابت بخش ثابت و متغیر مزد كمتر از ۶۱۱، ۸۰۹ ریال در روز گردد، ملاك محاسبه و پرداخت آن به كارگران كارمزد همان ۶۱۱، ۸۰۹ ریال خواهد بود.
۳. اعطای مزد سنوات:
علاوه بر افزایش كارمزد، كارگران كارمزدی نیز بر حسب آن كه مشمول طرح طبقه بندی مشاغل باشند یا خیر، حسب مورد و مطابق دستورالعمل های ذی ربط از پایه سنواتی موضوع بند ۲ بخشنامه ۷۹۳۳ مورخ ۹۹/۱/۲۶ وزیر محترم تعاون، كار و رفاه اجتماعی برخوردار خواهند شد.
منبع:

1399/01/31
11:43:56
5.0 / 5
2790
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری