ارزش یك تخم مرغ بیشتر از حقوق یك ماه در ونزوئلا!

ارزش یك تخم مرغ بیشتر از حقوق یك ماه در ونزوئلا!

به گزارش ارتباط با مشتری دولت ونزوئلا اعلام نمود هیچ كس حق ندارد بیشتر از قیمت مصوب به فروش ۲۷ قلم مواد غذایی اقدام نماید.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از رویترز، دولت ونزوئلا با هدف بازگشت آرامش به بازار، فهرستی شامل ۲۷ قلم مواد غذایی را با قیمت معین منتشر و اعلام نموده است هیچ کس حق فروش این اقلام به نرخ بیشتر از مصوب را ندارد. حالا در بازارهای این کشور قیمت یک تخم مرغ از متوسط حقوق یک ماه افراد بیشتر شده است و دولت امیدوار است با این اقدام جلوی تورم افسار گسیخته را که به دنبال انتشار کرونا و موج جدید تحریم های آمریکا تشدید است را بگیرد.
سقوط آزاد قیمت نفت علاوه بر کاهش شدید درآمدهای ارزی، سبب کمبود سوخت و توانایی دولت برای مدیریت اوضاع شده است. ونزوئلا بیشترین ذخایر نفتی در جهان را دارد و بیشتر از ۸۰ درصد کل صادرات این کشور را نفت و فرآورده های آن تشکیل می دهد.
انیدا لایا، وزیر بازرگانی ونزوئلا در پیامی توییتری نوشته است: کره و شیر به قیمت ۴۰۰ هزار بولیوار به فروش خواهند رسید که بیشتر از حداقل سطح دستمزد در این کشور است. این مبلغ تنها معادل دو دلار است اما با عنایت به سقوط آزاد ارزش بولیوار، خیلی از شهروندان این کشور برای پرداخت چنین مبلغی با دشواری های زیادی مواجهند.
به قول کنگره ملی که کنترل آن در اختیار مخالفان دولت می باشد، در 12 ماه منتهی به مارس تورم در ونزوئلا به ۳۳۶۵ درصد رسید که بیشتر از هر کشور دیگری در جهان است.
پیش از این ونزوئلا از صندوق بین المللی پول درخواست وام برای مقابله با کرونا کرده بود که صندوق این درخواست را به علت دو دستگی کشورها در به رسمیت شناختن دولت قانونی در این کشور رد کرده بود.
اقتصاد ونزوئلا برای ششمین سال متوالی با پدیده ابرتورم روبرو است و اقتصاددانان این وضع را نتیجه مداخلات بیش از اندازه دولت در اقتصاد و چاپ بی رویه پول می دانند. از طرفی اما رئیس جمهور این کشور، تحریم های آمریکا را عامل اصلی وضعیت موجود می داند.
منبع:

1399/02/13
23:54:18
5.0 / 5
2969
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تورم , درآمد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری