سال قبل چند هزار مقرری بگیر سركار رفتند؟

سال قبل چند هزار مقرری بگیر سركار رفتند؟

به گزارش ارتباط با مشتری درحالی كه تا سال 97 نزدیك به 18 هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیكاری باردیگر مشغول كار شدند، جدید ترین آمارها از اشتغال بكار باردیگر 23 هزار مقرری بگیر پارسال حكایت دارد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، یکی از وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد مقرری بگیران بیمه بیکاری، فراهم کردن زمینه اشتغال مجدد آنها است که بر این اساس تا سال قبل 17 هزار و 881 نفر از مقرری بگیران به اشتغال مجدد بازگشتند.
وزارت کار درتلاش است با اتخاذ سیاست های مناسب و فراهم کردن فرصت اشتغال مجدد، ضمن صرفه جویی در منابع بیمه بیکاری، امکان بازگشت به کار باردیگر بیکار شدگان را به وجود آورد.
در این راستا نقش سازمان آموزش فنی و حرفه ای در بازآموزی کارگران بیکار شده حایز اهمیت است. این سازمان موظف است آموزشهای مهارتی مورد نیاز بازار کار را به کارگران بیکار شده تحت پوشش بیمه بیکاری عرضه و از این طریق زمینه تجدید مهارت آنها را فراهم آورد.
برابر آمار منتشره از جانب وزارت کار، درسال گذشته حدود ۲۲ هزار و ۸۵۳ نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری باردیگر مشغول کار شدند. در حالیکه تعداد مقرری بگیران در سال 1397 حدود 17 هزار و 881 نفر و در سال 1396، 16 هزار و 474 نفر بوده که افزایش آمار متقاضیان بیمه بیکاری در سالهای گذشته را نشان داده است.


بر مبنای قانون بیمه بیکاری، افرادی که بدون میل و اراده خود از کار بیکار شده و آماده کار باشند و به دلایلی نظیر عدم نیاز کارفرما یا عدم تفاهم میان کارگر و کارفرما برای ادامه همکاری، توسط کارفرما اخراج یا تعدیل نیرو شده اند مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود اما کارگرانی که استعفا داده یا خودشان ترک کار کنند از این قاعده مستثنا هستند و بیمه بیکاری دریافت نمی کنند.
مطابق قانون بیمه بیکاری، کارگران مجرد حداقل ۶ و حداکثر ۳۶ ماه و کارگران متاهل حداقل ۱۲ و حداکثر ۵۰ ماه با داشتن سابقه پرداخت حق بیمه می توانند از حمایت اجتماعی بیمه بیکاری برخوردار شوند.
در مقرری بیمه بیکاری افرادی که به علت تغییر ساختار واحد اقتصادی یا بازسازی و نوسازی کارگاه و یا بروز حوادثی مانند سیل، زلزله و آتش سوزی و بحرانهایی نظیر کرونا بیکار شوند، می توانند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کنند و مدت دریافت بیمه بیکاری جزو سوابق کار آنها به حساب می آید.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، بیمه بیکاری یکی از حمایت های مهم تأمین اجتماعی در جهت صیانت از نیروی کار کشور است تا کارگرانی که به صورت غیر ارادی بیکار شده و معیشت آنها در شرایط بحرانی به سختی می گذرد بتوانند از مزایای بیمه بیکاری بهره مند شوند.
1399/02/21
23:19:23
5.0 / 5
2395
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری