گزارش ارتباط با مشتری

كارفرمایان برای دریافت تسهیلات كرونایی به سامانه كارا مراجعه كنند

كارفرمایان برای دریافت تسهیلات كرونایی به سامانه كارا مراجعه كنند

ارتباط با مشتری: ثبت نام كارفرمایان برای دریافت وام كرونایی از امروز چهارشنبه شروع شده است و متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه كارا  نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، بعد از شیوع ویروس کرونا و بر هم خوردن تعادل بازارهای مختلف، دولت تصمیم گرفت جهت حفظ اشتغال کارگران و کمک به بنگاه های اقتصادی، تسهیلاتی را در اختیار کارفرماهای ۱۳ رسته شغلی قرار دهد.
بر این اساس، یک میلیون واحد اقتصادی لطمه دیده از کرونا که سه میلیون شاغل بیمه شده در آنها مشغول به کار بوده اند توسط وزارت کار شناسایی شده و مطابق ضوابط ستاد ملی مبارزه با کرونا مشمول دریافت تسهیلات شدند.
در این راستا مقرر شد، بعد از ارسال پیامک به کارفرمایان از طرف وزارت کار، مشمولان از امروز در سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir ثبت نام کنند و بعد از ثبت نام، اطلاعات از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بانک عامل جهت پرداخت وام کرونایی ارسال شود.
مطابق با آنچه پیش بینی شده است، برای بنگاه های با نیروی شاغل کمتر از ۵۰ نفر، ۷۰ درصد حمایت در چارچوب پرداخت دستمزد کارکنان خواهد بود و ۳۰ درصد بعنوان سرمایه در گردش در نظر گرفته شده است. برای بنگاه های بزرگ تر نیز ۵۰ درصد بعنوان دستمزد کارکنان و ۵۰ درصد بعنوان سرمایه در گردش منظور شده است.
حفظ اشتغال شرط اصلی دریافت تسهیلات
بر این اساس؛ یکی از مبناهای اصلی برای ارائه تسهیلات کرونا، تداوم اشتغال نیروی کار در این بنگاه ها است. به ازای هر یک نفر شاغل بیمه شده که در بنگاه فعال باشد ۱۲ میلیون تومان وام پرداخت خواهد شد. واحدهایی که به اجبار تعطیل شده باشند این رقم ۱۶ میلیون تومان خواهد بود.
آنگونه که پیش تر مدیرکل دفتر سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون به مهر گفته بود تسهیلات حمایتی به واحدها و کارگاه هایی اختصاص می یابد که نیروهای کار آنها همچنان شاغل و بیمه باشند. در واقع مبنای پرداخت، شاغل بودن نیروی کار و تعدیل نشدن فرد و داشتن بیمه پردازی تا پیش از شیوع ویروس کرونا است. در واقع اگر یک بنگاه نیروی کار خودرا تعدیل کرده باشد و نیروی کار جهت دریافت بیمه بیکاری به صندوق بیمه بیکاری مراجعه نموده باشد، مشمول این طرح نخواهد بود.
شرط پرداخت تسهیلات حمایتی به بنگاههای لطمه دیده از کرونا حفظ اشتغال موجود است و واحدهایی که کد بیمه و پروانه کسب داشته باشند مشکلی در دریافت تسهیلات نخواهند داشت ولی آن دسته واحدهایی که فاقد بیمه هستند، روند پرداخت تسهیلات به آنها ظرف دو ماه آینده عملیاتی می شود.


1399/02/25
14:42:22
5.0 / 5
2263
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری