كارگران جامانده از سهام عدالت چكار كنند؟

كارگران جامانده از سهام عدالت چكار كنند؟

ارتباط با مشتری: رئیس اتحادیه كارگران قراردادی و پیمانی از وزارت كار خواست كه از ظرفیت تشكلهای كارگری و شوراهای عالی كار برای شناسایی و معرفی كارگران جامانده از سهام عدالت استفاده و صدور مجوز لازم در این خصوص را از هیات وزیران پیگیری كند.


فتح الله بیات در گفت و گو با ایسنا، درباب کارگران جامانده از ثبت نام سهام عدالت اظهار نمود: ثبت نام سهام عدالت در سال ۱۳۸۵ انجام شد و آن زمان قسمتی از کارگران ساختمانی و فصلی تحت پوشش قرار گرفتند. بعضی از تشکلهای کارگری همچون خانه کارگر نیز آن زمان بخش عمده ای از این مسئولیت را برعهده گرفتند و کارگران ساختمانی در تهران و مراکز استانها را ثبت نام کردند.
وی افزود: در زمان ثبت نام تنها طبقه کارگران فصلی و ساختمانی توانستند از سهام بهره مند شوند و عده زیادی از کارگران بخش قراردادی و پیمانی و صنعتی بلاتکلیف ماندند.
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با اعلان اینکه خیلی از کارگران ساختمانی به ما مراجعه می کنند و از وضعیت سهام خود پرس و جو می کنند، اظهارکرد: یک عده از کارگران موفق به ثبت نام شدند ولی عده زیادی از امکان ثبت نام محروم مانده و سهام عدالت به آنها تعلق نگرفته است و دولت هم اعلام نموده فعلا ظرفیتی برای ثبت نام نداریم.
بیات با اعلان اینکه اگر هدف طرح سهام عدالت، تقسیم عادلانه سهام است باید کارگران بعنوان طبقه ضعیف و محروم جامعه مشمول دریافت آن شوند، اشاره کرد: هم اکنون نزدیک به ۱۶ میلیون کارگر بیمه شده در کشور داریم که تنها بخش اندکی از آنها مشمول دریافت سهام عدالت شناخته شده اند در صورتیکه اگر بر توزیع عادلانه سهام تاکید داریم و می خواهیم سهام عدالت رسما و اسما به شکال عادلانه توزیع شود باید شامل حال همه کارگران شود.
بگفته رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی، الان سهام عدالت به بخش اعظمی از کارگران خدماتی و صنعتی تعلق نگرفته و خیلی از کارگران ساختمانی نیز از ثبت نام سهام عدالت جامانده اند.
وی با تاکید بر پیگیری ثبت نام کارگران توسط تشکلهای کارگری و شوراهای عالی کار اظهار داشت: اگر ثبت نام کارگران جامانده از سهام عدالت نیاز به مصوبه دولت یا هیات وزیران دارد از وزارت کار می خواهیم که این مساله را تا صدور مجوز آن پیگیری کند تا تبعیضی دراین زمینه به وجود نیاید.
بیات اضافه کرد: کسانی که سالها قبل صاحب سهام شدند، برگه ای دستشان بود که شاید آن زمان ارزش و سود ناچیزی داشت ولی امروز این برگه سهام با ارزش شده است؛ پس انتظار داریم فرصتی به کارگران جامانده داده شود و این امکان برای کسانی که هنوز ثبت نام نکردند، به وجود آید.
این مقام مسئول کارگری در آخر از وزارت کار خواست که از ظرفیت تشکل های کارگری و شوراهای عالی کار برای شناسایی و معرفی کارگران جامانده از سهام عدالت استفاده و صدور مجوز لازم دراین زمینه را از هیات وزیران پیگیری کند.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا هم اکنون بیش از ۱۴ میلیون کارگر بیمه شده در کشور وجود دارد و برمبنای آخرین آمارها ۶ میلیون کارگر فصلی و ساختمانی مشمول دریافت سهام عدالت شناخته شده اند.
منبع:

1399/03/08
13:19:23
5.0 / 5
2691
تگهای خبر: ثبت نام , جامعه , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری