اعتراض برخی از اساتید دانشگاهی نسبت به برخی مزاحمت ها در مجتمع محل سكونتشان

اعتراض برخی از اساتید دانشگاهی نسبت به برخی مزاحمت ها در مجتمع محل سكونتشان

ارتباط با مشتری: بیش از 400 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه ها نسبت به برخی مزاحمت ها در مجتمع محل سكونت خود یعنی ˮمجتمع اساتید سروˮ واقع در سعادت آباد، شمال میدان كتاب اعتراض كردند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، بیش از ۴۰۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه ها در نامه های جداگانه ای که برای خیلی از ارگان های کشور ارسال کرده اند اعلام نموده اند:
"از سال ۱۳۸۲ زمینی توسط ستاد امور رفاهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خریداری شد و با مشارکت مالکان ساخته شد و حدود ۱۰ سال است که تحت نظارت هیات مدیره، مجتمع به بهره برداری رسیده است.

در شرایطی که اعضای هیأت علمی ساکن در "مجتمع اساتید سرو" برای انجام مطلوب وظایف آموزشی، پژوهشی و اجرایی، نیازمند آرامش روحی خود و خانواده هستند، متاسفانه برخی مشاغل غیرمجاز و مزاحم در مجاورت مجتمع یاد شده (شامل تعمیرگاه خودرو، فروشگاه های سنگبری و مصالح ساختمانی، فروش پراکنده دام و...) موجبات سلب آسایش و ناامنی ساکنان را فراهم نموده است.

بر اساس اعلام اعضای هیات علمی ساکن در مجتمع سرو، بطور مشخص، آلودگی صوتی ناشی از کارهای بی وقفه صافکاری و آهنگری مستقر در تعمیرگاه ایمن (ایفل) واقع در جنوب مجتمع غیر قابل تحمل بوده و آرامش را از ساکنین مجاور سلب کرده است.

بر این اساس، تعمیرگاه مورد اشاره در زمینی متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به وجود آمده است. تعمیرگاه مزبور ضمن تصرف ۳۲۵ مترمربع از پیاده روی غربی بلوار شهید گراوندی، آمدوشد را برای افراد ساکن با مشکل مواجه کرده است. در شرایطی که شهرداری بسادگی مانع کسب دستفروشان در پیاده روها می شود، جای تعجب است که چگونه در قبال تصرف پیاده رو توسط تعمیرگاه و نیز برای انتقال مشاغل مزاحم، اقدامی صورت نمی دهد."
همین طور در ادامه این نامه و درخواست اعضاء هیات علمی از مسولان آمده است: "«اصل ۴۰ قانون اساسی» -مشهور به «قاعده لاضرر»- بیان می دارد: «هیچ کس نمی تواند اعمال حق خود را وسیله اضرار به غیر یا تجاوز به منافع عمومی قرار دهد.» اصل مزبور مربوط به اجرای زیانبار حق است؛ یعنی جایی که شخصی مطابق قانون حق انجام کاری (مثلا اشتغال به شغلی برای ارتزاق و معیشت) را دارد نباید اعمال حقش سبب ضرر رساندن به دیگران شود.

همچنین بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها تاکید می کند؛ شهرداری مکلف است از تاسیس.... تمام مشاغل و کسبه که ایجاد مزاحمت و سروصدا کنند یا تولید دود یا عفونت و یا تجمع حشرات و جانوران نماید، جلوگیری کند... و هر گاه تاسیسات مذکور فوق پیش از تصویب این قانون بوجود آمده باشد آنها را تعطیل کند و اگر لازم شود آنها را به خارج از شهر انتقال دهد.

علی رغم وجود قوانین شفاف یاد شده، متاسفانه انعکاس گزارش و شکایت به مراجع مختلف (شامل شهرداری ناحیه، شهرداری منطقه، شهرداری کل، دادسرا، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و نیز دفتر بازرسی مقام معظم رهبری) بمنظور حل مشکل فوق الذکر تابحال به نتیجه ای نرسیده است. علی هذا، انتظار می رود که مسئولین ذی ربط با اتخاذ اقدامی عاجل و قاطع، کاربری زمین مورد اشاره را به محیطی مناسب (برای نمونه یک بوستان یا مجموعه فرهنگی) تغییر داده و آرامش و امنیت را برای سکنه این مجتمع که همگی از اهالی علم و خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی هستند، فراهم آورند."
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1399/03/08
23:20:46
5.0 / 5
2751
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری