نماینده كارگران در شورای عالی كار:

به افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسكن فكر نمی كنیم!

به افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسكن فكر نمی كنیم!

به گزارش ارتباط با مشتری نماینده كارگران در شورای عالی كار با اعلان اینكه به افزایش 100 تا 200 هزار تومانی حق مسكن كارگران فكر نمی نماییم، اظهار داشت: تاكید ما اجرای ماده 41 قانون كار و افزایش حداقل ها است ولی اگر پیشنهاد خوبی درباب افزایش حق مسكن ارائه شود، شاید بپذیریم.


ناصر چمنی ـ در گفت و گو با ایسنا درباب جلسه عصر امروز شورای عالی کار که مقرر است با موضوع تعیین حق مسکن کارگران برگزار شود، اظهار نمود: باتوجه به آنکه در دعوتنامه ارسالی شورای عالی کار، حضور مقام عالی وزارت تاکید گردیده است به احتمال زیاد وزیر اقتصاد و سرپرست وزارت صمت نیز در این نشست حضور خواهند داشت.
وی درباب انتقاد نمایندگان کارفرمایی نسبت به تشکیل جلسه امروز اظهار داشت: آنها می توانند بیایند و قبول نکنند ما هم اعتقادمان به حق مسکن اینطور نیست که حل مشکلات کند. بحث ما این است که حداقل ها باید افزایش یابد و حق مسکن مقوله دیگری است. اگر در جلسه امروز اعلام گردد حق مسکن را افزایش می دهیم و ما هم قبول نماییم صد درصد امضا می کنند ولی می دانند که بحث ما حداقل ها است.
نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره پیش بینی افزایش حق مسکن کارگران در نشست عصر امروز شورای عالی کار نیز اظهار داشت: بحث مسکن مقوله ای است که از اختیارات شورای عالی کار نیست و شورا تنها پیشنهاد دهنده است احتمال دارد ما پیشنهاد بدهیم ولی یکی دو ماه بعد هیات دولت آنرا مصوب نکند بنابر این حقی برای ما ایجاد نمی کند اما تاکید گروه کارگری اجرای ماده ۴۱ قانون کار است و در شرایطی که تورم بالای ۴۰ درصد است چرا حداقل دستمزد ۲۱ درصد افزایش می یابد؟
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، نشست شورای عالی کار با موضوع تعیین حق مسکن کارگران، عصر امروز با حضور وزیر کار و نمایندگان کارفرمایی و کارگری برگزار می گردد. شورای عالی کار در نشست بیستم فروردین ماه که به تصویب افزایش ۲۱ درصدی حداقل دستمزد کارگران منجر گردید، مصوبه ای درباب حق مسکن کارگران نداشت و در جلسه امروز به موضوع تعیین حق مسکن سال ۱۳۹۹ کارگران پرداخته خواهد شد. هم اکنون کمک هزینه مسکن کارگران ۱۰۰ هزار تومان است و حق مسکن تنها آیتم بسته مزد کارگران است که باید به تصویب هیات وزیران برسد.

منبع:

1399/03/18
13:59:01
5.0 / 5
2693
تگهای خبر: اقتصاد , تورم , كارگر , كارگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری