پایه حقوق كارگران تغییر نمود

پایه حقوق كارگران تغییر نمود

ارتباط با مشتری: اعضای شورای عالی كار در نشست تعیین حق مسكن كارگران بعد از گذشت ساعت ها مذاكره با تصویب افزایش 200 هزار تومانی حق مسكن كارگران موافقت كردند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، دویست و نود و دومین نشست شورای عالی کار که از ساعت ۴ امروز عصر با موضوع تعیین حق مسکن کارگران و با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان کارفرمایی و کارگری در وزارت کار شروع شده بود، بعد از ساعت ها مذاکره با تصویب افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن به پایان رسید.
در این جلسه نمایندگان گروه کارگری علاوه بر افزایش حق مسکن، بر ضرورت اجرای ماده ۴۱ قانون کار و افزایش حداقل دستمزد سال ۹۹ تاکید نمودند که در نهایت شورای عالی کار با افزایش حق مسکن کارگران به ۳۰۰ هزار تومان موافقت نمود.
بر این اساس پایه حقوق کارگران امسال تغییر نمود و به ۲۶ درصد رسید.
از دیگر مصوبات جلسه کاهش ۷۵ هزار تومانی پایه سنواتی کارگران بود که به ازای آن پنج درصد به پایه حقوق افزوده شد که در حقیقت پایه کارگران حداقل بگیر امسال ۲۶ درصد افزایش یافت.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، کمک هزینه مسکن کارگران قبل از این ۱۰۰ هزار تومان بود که در جلسه شورای عالی کار به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت.
با توجه به آنکه حق مسکن تنها آیتم بسته مزد کارگران است که برای اجرا باید از تصویب هیات وزیران بگذرد، در صورتیکه مصوبه شورای عالی کار در هیات دولت تصویب شود، از شروع فروردین ماه امسال در فیش حقوقی کارگران اعمال خواهد شد.
منبع:

1399/03/19
10:36:49
5.0 / 5
2713
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری