كاهش شمار شاغلان اروپایی

كاهش شمار شاغلان اروپایی

ارتباط با مشتری: متوسط نرخ اشتغال در كشورهای عضو اتحادیه اروپا 0.1 درصد و منطقه یورو 0.2 درصد كم شد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا اختتام مارس۲۰۲۰ نرخ اشتغال در منطقه یورو و اتحادیه اروپا نسبت به سه ماهه پایانی سال قبل به ترتیب ۰.۲ درصد و ۰.۱ درصد کاهش یافته است. در مقایسه با زمان مشابه سال قبل اما نرخ اشتغال در سطح منطقه یورو ۰.۲ درصد و در سطح اتحادیه اروپا ۰.۳ درصد بالا رفته است.
در میان کشورهای عضو، بیشترین افزایش نرخ اشتغال مربوط لیتوانی با ۱.۶ درصد، مالت با ۱.۳ درصد و کرواسی با یک درصد بوده است. از طرف دیگر اما نرخ اشتغال طی سه ماهه نخست در اسپانیا یک درصد، بلغارستان ۰.۹ درصد و در پرتغال و اسلواکی ۰.۵ درصد کاهش داشته است.
تخمین زده می شود که تا اختتام سه ماهه نسخت امسال، ۲۰۹ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در سطح اتحادیه اروپا شاغل بوده باشند که از این تعداد، ۱۶۰ میلیون و ۴۰۰هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با زمان پیش از شیوع کرونا، شمار شاغلان در سطح اتحادیه اروپا ۲۰۰ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۳۰۰هزار نفر کاهش داشته است.
تا اختتام ماه آوریل و در میان کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با ۱۴.۸ درصد بوده است و بعد از این کشور، لتونی با ۹ درصد، قبرس با ۸.۹ درصد و فرانسه با ۸.۷ درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با ۲.۱ درصد مشاهده شده است و بعد از این کشور، لهستان با ۲.۹ درصد، هلند با ۳.۴ درصد، آلمان با ۳.۵ درصد، آلمان با ۳.۲ درصد و اسلوونی با ۴.۶ درصد قرار دارند.
منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو بعلاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.
منبع:

1399/03/23
19:40:49
5.0 / 5
2310
تگهای خبر: اشتغال , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری