معاون وزیر كار در گفت وگو با ارتباط با مشتری اعلام كرد

معافیت بنگاههای مشمول وام كرونا از شمول چك برگشتی

معافیت بنگاههای مشمول وام كرونا از شمول چك برگشتی

به گزارش ارتباط با مشتری معاون اشتغال وزیر كار از فرصت یك هفته ای بانك ها در پرداخت تسهیلات كرونا آگاهی داد و اظهار داشت: بنگاههایی كه مشمول دریافت وام و تسهیلات كرونا می شوند از شمول مربوط به چك برگشتی و اقساط معوق فعلا معاف هستند.عیسی منصوری در گفت و گو با ایسنا، درباره پیش بینی پشتیبانی از صاحبان مشاغل آزاد که دارای بیمه اختیاری هستند و از بحران کرونا لطمه دیده اند اظهار نمود: از قبل در مورد این دسته مشاغل تصمیماتی گرفته بودیم و با توجه به این که خود این افراد اطلاعاتشان را در سامانه های مربوطه بطور دقیق ثبت نکرده و شغل خودرا آزاد اعلام نموده بودند مثلا گفته بودند که شغلشان آرایشگری است پس در حال احصای اطلاعات آنها هستیم که رشته فعالیتشان را دقیقا مشخص می کند و طبعا با احصای دقیق اطلاعات و بر اساس رشته فعالیتها می توانیم به آسانی به این افراد تسهیلات پرداخت نماییم.

وی پیش بینی نمود تا اختتام هفته آتی صاحبان این دسته کسب و کارها و مشاغل آزاد شناسایی و پیامک مشمول شدن به آنها ارسال شود تا بتوانند پروسه ثبت نام خودرا دنبال کنند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در عین حال با اشاره به آغاز پرداخت تسهیلات کرونا به کارفرمایان متقاضی از روز شنبه، اظهار داشت: بانکها یک هفته فرصت دارند که تسهیلات مذکور را پرداخت کنند. مدت بازپرداخت این تسهیلات ۲۴ ماه است که بعد از تنفس سه ماهه پرداخت آن به متقاضیان و بنگاههای مشمول آغاز خواهد شد.

منصوری همین طور از معافیت بنگاههای مشمول دریافت تسهیلات کرونا از شمول مربوط به چک برگشتی و اقساط معوق آگاهی داد و اظهار داشت: بااینکه در این خصوص الزامات قانونی داریم و محدودیتهایی ایجاد می شود ولی پرداخت وام به بنگاههای مشمول که دارای چک برگشتی و اقساط معوق هستند. فعلا متوقف نیست.

معاون اشتغال وزیر کار در آخر از تدوین برنامه پساکرونا آگاهی داد و اظهار داشت: با بررسی هایی که صورت دادیم دوران پساکرونا را در سه سناریو تعریف کرده ایم که در سناریوری اول، کوشش ما این است که واحدهای اقتصادی همراه با رونق به حالتی بهتر از حالت پیش از کرونا برگردند. در سناریوی دوم، یک دوره افول و سپس بازگشت سریع به رونق را پیش بینی کرده ایم و در سناریوی سوم بازگشت به روال پیش از کرونا اما درگیر شدن باردیگر با کرونا است که بر اساس این سه سناریو ۱۱ مؤلفه را در چارچوب برنامه طولانی مدت پساکرونا تدوین کردیم که البته هنوز به مرحله تصویب نرسیده و به محض تصویب آنرا اطلاع رسانی خواهیم کرد.

منبع:

1399/03/25
14:09:35
5.0 / 5
2118
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری