در گفت وگو با ارتباط با مشتری تاكید شد

كاهش دغدغه مسكن كارگران با ساخت مجتمع های مسكونی

كاهش دغدغه مسكن كارگران با ساخت مجتمع های مسكونی

به گزارش ارتباط با مشتری یك كارشناس حوزه كار بر لزوم استفاده از ظرفیت انجمن های صنفی كارگری برای شناسایی كارگران فاقد مسكن اصرار كرد و اظهار داشت: ساخت مجتمع های مسكونی در داخل كارخانه ها می تواند ضمن تامین رفاه و آسایش در رفع دغدغه مسكن كارگران موثر باشد.


علی اکبر سیارمه در گفت و گو با ایسنا، درباره پرداخت وام های مسکن ارزان به کارگران اظهار داشت: اختصاص وام های ارزان قیمت شاید بتواند تا حدی مشکل تامین آورده و نقدینگی را برطرف کند ولی معتقدم اگر وام های مسکن بجای آنکه به افراد اختصاص پیدا کند به مصالح ساختمانی داده شود و انبوه سازانی که توان ساخت و ساز دارند این وام را در جهت ساخت مسکن اقشار ضعیف و کم درآمد استفاده کنند، بهتر است.
وی اشاره کرد: برای خانه دار کردن کارگران باید زمین هایی در اختیار آنها گذاشته شود که تنها هزینه آماده سازی آنرا بپردازند و از ظرفیت تعاونی های مسکنی که در ساخت پروژه های مسکن موفق بوده اند، استفاده گردد.
به اعتقاد این کارشناس حوزه کار، بمنظور تامین مسکن کارگران و طبقات محروم و کم درآمد باید الگوهایی که کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه برای خانه دار کردن اقشار محروم بکار گرفته اند مورد مطالعه و بهره برداری قرار گیرد.
وی به اقدام برخی کارخانه ها در ساخت منازل مسکونی برای کارگران خود اشاره نمود و اظهار داشت: طی سالهای گذشته برخی از کارخانه های بزرگ به فکر مسکن کارگران خود افتادند و در داخل کارخانه و یا جوار کارگاه واحدهای مسکونی راه اندازی کردند تا از این طریق رفاه حال کارگران خودرا فراهم نموده و دغدغه مسکن آنها را برطرف کرده باشند. امروز هم بعضی از شهرکهای صنعتی و کارخانه ها در نزدیکی محل کار برای آسایش نیروهای کار خود مجتمع های مسکونی ساخته اند.
سیارمه در آخر بر ضرورت استفاده از ظرفیت انجمن های صنفی کارگری برای شناسایی کارگران فاقد مسکن و کمک به تامین مسکن کارگران اصرار کرد.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، به دنبال امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت راه و شهرسازی و اتاق تعاون ایران، ساماندهی ساخت مسکن در چارچوب طرح اقدام ملی مسکن و مشارکت بخش تعاون در احیا و بازسازی بافت های فرسوده در دستور کار قرار گرفته و مقرر شده با تعامل و همکاری اتاق تعاون ایران، منازل کارگری در جوار شهرک های صنعتی ساخته شود.
منبع:

1399/03/28
11:56:16
5.0 / 5
2532
تگهای خبر: تعاون , درآمد , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری