گزارش ارتباط با مشتری

بهارتمام شد حق مسكن كارگران بلاتكلیف ماند

بهارتمام شد حق مسكن كارگران بلاتكلیف ماند

3 ماه از سال 99 گذشته است و حق مسكن كارگران همچنان بلاتكلیف است؛ این مساله اگر در جلسه فردای هیات دولت مطرح و تصویب شود، در فیش حقوقی تیرماه حقوق بگیران تامین اجتماعی اعمال خواهد شد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، شنبه شب ۱۷ خرداد ماه پرونده دستمزد کارگران با تغییر پایه مزدی و اجماع نمایندگان کارگری و کارفرمایی شورای عالی کار بر روی میزان افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران و رسیدن این مؤلفه به ۳۰۰ هزار تومان، بسته شد. (بیشتر بخوانید)
مساله حائز اهمیت در مورد حق مسکن آن است که این مؤلفه از طرف شورای عالی کار فقط پیشنهاد می شود و نهادی که باید آنرا تصویب کند دولت است؛ با این وجود بااینکه حدود دو هفته از مصوبه شورای عالی کار گذشته و این مصوبه به دولت نیز ارسال شده است، اما هنوز دولت تصمیمی در این رابطه اتخاذ نکرده و این در حالیست که سومین ماه سال به انتهای خود رسیده است.
فردا یک شنبه اول تیر ماه است و دولت طبق روال همیشه جلسه تشکیل خواهد داد و اگر موضوع حق مسکن کارگران مطرح و در همان جلسه تصویب شود، بعد از ابلاغ باید در فیش حقوقی کارگران برای تیر ماه اعمال شود. قبل از این اصغر آهنی ها، عضو شورای عالی کار در مورد حق مسکن به مهر اظهار داشته بود: ممکنست عدد پیشنهادی شورای عالی کار برای حق مسکن که ۳۰۰ هزار تومان است، در هیأت دولت تغییر کند و ما نمی توانیم در این مورد اظهارنظری نماییم اما باتوجه به شرایط اقتصادی جامعه، امیدواریم هیأت دولت تصمیم منطقی بگیرد.
گفتنی است؛ طی سال های گذشته اعمال تغییر در میزان حق مسکن همیشه با حواشی همراه بود، بعنوان نمونه حق مسکن در سال ۹۳ از ۲۰ هزار به ۴۰ هزار تومان افزایش یافت اما بعد از دو سال در هیأت دولت تصویب گردید و از مهر ماه سال ۹۵ مبلغ ۴۰ هزار تومان در حقوق و دستمزد کارگران اعمال شد.
حق مسکن حقوق بگیران تامین اجتماعی تا سال ۹۷، همان ۴۰ هزار تومان بود و در سال ۹۸ به ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافت؛ حال در صورتیکه دولت مصوبه شورای عالی کار را تأیید کند این مؤلفه امسال به ۳۰۰ هزار تومان می رسد.
مربوط به حق مسکن کارگران در دهه ۹۰ سال حق مسکن ۹۰ ۱۰ هزار تومان ۹۱ ۱۰ هزار تومان ۹۲ ۱۰ هزار تومان ۹۳ ۲۰ هزار تومان ۹۴ ۲۰ هزار تومان ۹۵ ۴۰ هزار تومان ۹۶ ۴۰ هزار تومان ۹۷ ۴۰ هزار تومان ۹۸ ۱۰۰ هزار تومان ۹۹ ۳۰۰ هزار تومان (در صورت تصویب دولت)


منبع:

1399/04/01
00:16:12
5.0 / 5
2458
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری