معاون عمرانی استاندار بوشهر مطرح كرد

بهبود وضعیت آب رسانی به روستاهای عسلویه

بهبود وضعیت آب رسانی به روستاهای عسلویه

به گزارش ارتباط با مشتری بوشهر با حضور معاون امور عمرانی استاندار، مدیرعامل شركت آب و فاضلاب و مدیركل بحران استان بوشهر موارد و گلایه مردم روستاهای شهرستان عسلویه نسبت به وضعیت آبرسانی بررسی و طرح های مهمی اجرا شد.


معاون عمرانی استاندار بوشهر در بررسی وضعیت تأمین آب آشامیدنی روستاهای شهرستان عسلویه با اشاره به اینکه طی هفته های گذشته برای حل مشکلات آب شرب این شهرستان تصمیماتی گرفته شد اظهار نمود: بر مبنای تعهدات عرضه شده قرار شد مصوبات بعد از سه هفته از اجرای آنها، مزایا و فوایدی که نصیب مردم در تأمین آب آشامیدنی شده بررسی شود.
مهرداد ستوده با اشاره به مشکلات روستاهای عسلویه در تأمین آب آشامیدنی تصریح کرد: در بررسی قبلی روستاهایی در شهرستان عسلویه بود که متاسفانه ۱۰ تا ۱۲ روز یکبار هم به آنها آبرسانی نمی شد و الان به روستاهای عسلویه ۲ تا ۳ بار در هفته آبرسانی می شود
وی از اجرای طرح های آبرسانی بر مبنای مصوبات نشست قبلی اطلاع داد و بیان نمود: با بازدید میدانی و گفتگو با مردم و دهیاران همه روستاهای شهرستان عسلویه مشخص شد هیچ روستایی در شهرستان عسلویه نیست که کمتر از ۲ بار در هفته آب نداشته باشند و این در شرایطی است که برخی روستاها ۳ بار در هفته هم به آنها آبرسانی می شود.
معاون استاندار بوشهر با اشاره به اینکه اغلب مردم و دهیاران روستاها رضایت داشتند اظهار داشت: بر مبنای مصوبات جلسه قبلی چاه های جدید در روستاها وارد مدار تولید آب شدند و آب شیرین کن های بخش خصوصی که تعطیل شده بودند در نشستی با آنها و تأمین اعتبارات لازم وارد سرویس و مدار تولید شدند.
ستوده با تاکید بر نصب کنتور در ورودی روستاها و تعیین سهمیه بندی مشخص بر مبنای استاندارد وزارت نیرو اضافه کرد: با تحقق این مهم میزان آبدهی به روستاهای عسلویه افزایش می یابد و بر این اساس مقرر شد با تایید دهیار و آبفای عسلویه میزان آب تحویلی به روستاها هر هفته گزارش شود.
وی بیان نمود: بر مبنای مصوبه شورای تأمین استان بوشهر و شهرستان عسلویه، انشعابات غیرمجاز قطع و با متخلفان در این حوزه برخورد قانونی می شود و با کسانی که آب آشامیدنی مردم را صرف کارهای غیرضروری و افرادی که بدون نصب کنتور مبادرت به سرقت آب آشامیدنی که متعلق به مردم است می کنند قاطعانه برخورد قانونی می شود.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر اضافه کرد: آمار انشعابات غیرمجاز و نوع برخورد با متخلفان در شهرستان عسلویه رسانه ای و اطلاع رسانی می شود تا مردم در جریان امور قرار بگیرند.
افزایش میزان آبدهی از خط کوثر به شبکه آبرسانی روستاهای عسلویه
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر هم با اشاره به اینکه برای حل مشکلات آبرسانی شهرستان عسلویه بررسی کارشناسی انجام شد اظهار داشت: بعد از بررسی کارشناسانه در ۲۰ روستا با جمعیتی افزون بر ۳۵ هزار نفر میزان آبدهی از خط آبرسانی کوثر به شبکه روستاهای عسلویه با اعمال مدیریت مصرف در شهرهای بالا دست اضافه گردید.
عبدالحمید حمزه پور با اشاره به بهره برداری از منابع محلی تصریح کرد: در این راستا از چاه های محلی که حفر شده بود بعد از تجهیز وارد مدار شد.
بهره برداری از سد اخند برای آبرسانی به روستاهای عسلویه
وی با اشاره به بهره برداری از سد اخند برای آبرسانی به روستاهای عسلویه تصریح کرد: با همکاری دهیاری و شوراهای اسلامی آب سد اخند به شبکه آبرسانی روستاهای عسلویه با نصب یک دستگاه آب شیرین کن منتقل شد.
مدیرعامل آب و فاضلاب بوشهر از افزایش ۲ برابری آب روستاهای عسلویه اطلاع داد و بیان نمود: میزان آبدهی روستاهای عسلویه از ۴۵ لیتر به ۱۰۰ لیتر رسیده و منابع تأمین آب به ۲ برابر افزایش یافته که سبب شده دوره های نوبت بندی آب از ۱۲ روز در قبل به کمتراز ۲ روز در هفته برسد.
اجرای آب شیرین کن ۵ هزار متر مکعبی در روستاهای عسلویه
حمزه پور با اشاره به اینکه بر مبنای برنامه میان مدت طرح های مهم آبرسانی اجرایی می شود اضافه کرد: هرچند وضعیت مطلوب نمی باشد ولی تا اندازه ای رضایت مردم روستاهای عسلویه تأمین شده و برپایه برنامه میان مدت آب شیرین کن ۵ هزار متر مکعبی که مجوزهای آن صادر شده در روستاهای عسلویه اجرا می شود.
وی خاطرنشان کرد: با راه اندازی این آب شیرین کن با همکاری سرمایه گذار بخش خصوصی، مشکل همیشگی آب روستاهای عسلویه برطرف می شود.
تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم
فرماندار عسلویه هم با اشاره به اینکه وضعیت آبرسانی به روستاهای ۲۰ گانه عسلویه بهبود یافته است، اظهار داشت: با اجرایی شدن مصوبات حل مشکلات آبرسانی عسلویه وضعیت این روستاها بهبود یافته است.
عبدالنبی یوسفی با اشاره به اینکه هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم، تصریح کرد: ان شالله اقدامات مهمی در حال اجرا می باشد باآنکه دهیاری ها و شورهای اسلامی روستاهای عسلویه همکاریهای خوبی داشته اند.
لزوم همکاری مردم روستاهای عسلویه در جمع آوری انشعابات آب غیر مجاز
وی با تاکید بر همکاری مردم در جمع آوری انشعابات آب غیر مجاز خاطرنشان کرد: هر چند مقدمات جمع آوری انشعابات غیرمجاز آب در شهرستان عسلویه فراهم شده و با افراد خاطی برخورد می شود لازم است مردم همکاریهای خویش را ادامه دهند.
فرماندار عسلویه مدیریت بهینه مصرف آب را یک لزوم دانست و تصریح کرد: با عزم جدی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر و همکاری مردم و با اجرای طرح های مصوب در آینده وضعیت آبرسانی روستاهای شهرستان عسلویه بهتر و مطلوب تر می شود.
منبع:

1399/04/04
11:45:42
5.0 / 5
2723
تگهای خبر: استاندارد , تولید , شركت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری