در گزارش ارتباط با مشتری مطرح شد

موانع پیاده سازی دولت الكترونیك

موانع پیاده سازی دولت الكترونیك

به گزارش ارتباط با مشتری یك كارشناس حوزه دولت الكترونیك با اعلان اینكه مشكل اساسی ما عدم برقراری ارتباط بین كد ملی و كد پستی است، اظهار داشت: خیلی از مناطق كشور هنوز كد پستی ندارند.حسین میرزایی در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: ما یک دغدغه اساسی در خصوص برقراری ارتباط بین شماره ملی و کد پستی در کشور داریم؛ این مساله جزو لزوم هاست و در همه جای دنیا پیاده شده و فرد ملزم است یک آدرس رسمی اعلام نماید و سپس کلیه مکاتبات و امثالهم به آن آدرس رسمی اعلام می شود.
این کارشناس حوزه دولت الکترونیک اضافه کرد: هم اکنون چند تحول اتفاق افتاده است؛ تحول نخست مربوط به صدور آنلاین کد پستی توسط شرکت ملی پست است و وب سرویس استعلام نشانی مبتنی بر کد پستی به خوبی در حال فعالیت و سرویس دهی است.
وی افزود: اما در این عرصه با مشکلاتی مواجه هستیم؛ بعنوان مثال در استان ایلام درصد بالایی از مردم کد پستی ندارند برای اینکه نشانی ندارند، این مساله یک مشکل زیرساختی است که باید رفع گردد.
میرزایی اظهار داشت: از آن طرف سازمان ثبت احوال در قانون مکلف بوده زیرساختی برای اعلام تغییر ادرس راه اندازی کند؛ هم اکنون هر فردی می تواند با ورود به سایت ncr.ir مشخصات هویتی و شماره تلفن خودرا وارد و کد پستی را اعلام نماید. در این زمان وب سرویس شرکت پست نشانی را درج می کند و وقتی فرد تأیید کند، همان بعنوان نشانی رسمی فرد ثبت می شود.
وی اضافه کرد: سازمان ثبت احوال می تواند به همه نقاط در کشور وب سرویس عرضه نماید تا از این به بعد برای دریافت اطلاعات هویتی و سکونتی از افراد، فقط یک کد ملی بگیرند؛ در واقع از این طریق دیگر آدرس خوداظهاری نخواهیم داشت.
میرزایی با اعلان اینکه در این راه چند مانع وجود دارد، گفت: موانع و مشکلات صدور کد پستی برای اماکنی که نشانی ندارند باید رفع شود؛ همه موقعیت های قابل سکونت باید دارای کد پستی شوند.
این کارشناس حوزه دولت الکترونیک اضافه کرد: سازمان ثبت احوال باید به همه مردم اعلام عمومی کند و مردم مکلف باشند کد ملی خودرا درج و نشانی رسمی را اعلام کنند.
وی افزود: سازمان ثبت احوال باید امکان استعلام سه جلدی هویتی و اطلاعات محل سکونت و کد پستی را مبتنی بر کد ملی برای تمامی دستگاه ها فراهم آورد تا دستگاه فقط یک فید داشته باشد که کد ملی را وارد کند و سپس همه اطلاعات از ثبت احوال فراخوان شود.
میرزایی اشاره کرد: موضوع مهم تر این است که کلیه دستگاه های کشور باید مکلف شوند از دریافت خوداظهاری آدرس و کد پستی منع شوند؛ یعنی دیگر خوداظهاری در کشور وجود نداشته باشد.
وی اظهار داشت: مستاجرین نیز در صورت تغییر آدرس می توانند با ورود به سایت، بخش مربوطه را ویرایش کنند.
به گفته میرزایی در صورت پیاده سازی این سیستم، یک تحول اساسی در نظام آموزشی، توزیع امکانات درمانی، زیرساخت ها، مدیریت شهری و … اتفاق خواهد افتاد.


منبع:

1399/04/07
14:21:37
5.0 / 5
2222
تگهای خبر: آموزش , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری