عضو شورای عالی كار :

افزایش حق مسكن كارگران بایداز فروردین اعمال شود

افزایش حق مسكن كارگران بایداز فروردین اعمال شود

عضو شورایعالی كار اظهار داشت: در مصوبه شورایعالی كار در مورد زمان اعمال افزایش حق مسكن صحبتی نشد و وزیر كار در متن پیشنهادی به دولت با بیان زمان اجرا از اول تیر، به جامعه كارگری دهن كجی كرده است.فرامرز توفیقی در گفت و گو با خبرنگار مهر، در مورد حق مسکن کارگران تصریح کرد: در مصوبه شورایعالی کار نه تنها زمان اجرا یکم تیر ماه اعلام نشده است بلکه اصلاً زمانی اعلام نشد؛ فقط در مورد افزایش حق مسکن از ۱۰۰ هزار به ۳۰۰ هزار تومان صحبت شد و با عنایت به این که در جهت دستمزد سال ۹۹ بود نه ترمیم دستمزد سال ۹۹، به این مفهوم است که از یک فروردین ماه لازم الاجرا است.
رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شوراها اضافه کرد: اما اخیراً مشاهده کردیم وزیر کار در متن پیشنهادی به دولت برای افزایش حق مسکن، زمان اعمال این افزایش را اول تیرماه پیشنهاد داده است؛ که مغایر با روح سه جانبه گرایی شورایعالی کار است. در واقع رئیس شورایعالی کار خودمحورانه در نامه حق مسکن، زمان اجرا را یک تیر ماه پیشنهاد کرده است؛ این اقدام مغایر با نقش دولت در مذاکرات دسته جمعی و نوعی دهن کجی به جامعه کارگری به حساب می آید.
وی افزود: وقتی وزیر تعاون در مقابل تلویزیون اعلام می کند که توانستیم با این مؤلفه ها حداقل دستمزد را به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسانیم معنایش این است که باید از اول سال جاری اعمال شود.
توفیقی اظهار داشت: وقتی ما به التفاوت سه ماه پرداخت نشود، در واقع به منزله برداشت ۶۰۰ هزار تومان از حقوق کارگر است. کارگر قرار بود در این یک سال ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان از افزایش حق مسکن، دریافتی داشته باشد وقتی ۶۰۰ هزار تومان کسر می شود کلاً یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می ماند و در صورت تقسیم بر ۱۲ ماه سال، کلاً ماهی ۱۵۰ هزار تومان می شود. یعنی به همین راحتی ۵۰ هزار تومان از سفره کارگران برداشت شد.
عضو کارگری شورایعالی کار افزود: اگر قرار باشد ۱۴ میلیون بیمه شده مستقیم را ضرب در ۵۰ هزار تومان نماییم ماهانه ۷۰۰ میلیارد تومان می شود یعنی ماهانه چنین رقمی از سفره جامعه کارگری برداشته می شود.
وی اضافه کرد: وزیر کار باید پاسخ دهد که چرا مطابق مصوبه شورایعالی کار در مورد حق مسکن برخورد نکرده است.
تصویر نامه محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی


1399/04/07
21:05:22
5.0 / 5
2498
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری