وام كرونایی رانندگان برون شهری به كجا رسید؟

وام كرونایی رانندگان برون شهری به كجا رسید؟

به گزارش ارتباط با مشتری مدیركل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: تسهیلات شش میلیون تومانی در نظر گرفته شده برای رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی بین شهری همچنان با مشكلاتی مواجه می باشد و با وجود اینكه پیشرفت هایی در كار حاصل شده بعضی از بانك ها كارشكنی می كنند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، درپی شیوع کرونا کاهش حدود ۸۰ درصدی سفرهای جاده ای مردم با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برون شهری (اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه پلاک عمومی) رانندگان برون شهری این وسایل نقلیه با ضرر و زیان بسیاری ناشی از کاهش مسافر در روزهای مسافر و بعد از آن مواجه گشتند. نهایتا حدود ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از جانب ستاد مقابله با کرونا برای این رانندگان و شرکت های حمل و نقل جاده ای در نظر گرفته شد تا خسارات ناشی از شیوع این ویروس بگونه ای برای این مشاغل جبران شود.
تصویب این تسهیلات در حال در خرداد ماه سال جاری صورت گرفت و قرار شد در ماه جاری پرداخت گردد که همچنان این اتفاق نیافتاده است.
داریوش باقرجوان مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در اینباره به ایسنا اظهار داشت: تسهیلات در نظر گرفته شده در حال پیگیری و پرداخت به برخی رانندگان است اما سرعتی که مد نظرمان بود تا رانندگان بتوانند در تیر ماه تسهیلات خویش را دریافت نمایند وجود ندارد و مشکل در سامانه کارا وجود دارد.
وی ادامه داد: در این راستا بعضی از بانک ها کارشکنی می کنند در صورتی که مصوب شده بود بانکهای عامل باید چک و سفته را بعنوان تضامین قبول کنند.
وی افزود: برخی موانع تا حدودی در این راستا برطرف شده اما از وزارت کار و دیگر دستگاه های متولی می خواهیم مشکلات و موانع را برطرف کنند و مشکل کندی سامانه کارا را حل کنند. چون که راننده صدمه در کرونا همچنان با مشکل مواجه می باشد و هر چه سریع تر این تسهیلات را دریافت کند به منظور زندگی او بهتر است. این در حالیست که ماه از نیمه گذشته و هنوز خیلی از رانندگان تسهیلات خویش را دریافت نکرده اند.
باقرجوان اظهار نمود: بانکهای عامل باید بر مبنای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا عمل کنند و نظرات خویش را در این حوزه اعمال نکنند.
منبع:

1399/04/19
15:44:14
5.0 / 5
2525
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , زندگی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری