عضو شورای عالی كار

احتمال تصویب حق مسكن طی این هفته

احتمال تصویب حق مسكن طی این هفته

عضو شورای عالی كار از احتمال تصویب حق مسكن كارگران طی این هفته آگاهی داد و اظهار داشت: با توجه به این كه در شرف پرداخت دستمزد تیر قرار داریم، معوقه حق مسكن باید با حقوق مرداد واریز شود.محمدرضا تاجیک در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت تصویب حق مسکن کارگران در دولت، گفت: نمایندگان کارگری در مورد حق مسکن کارگران، صحبت های زیادی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتند و آقای شریعتمداری قول پیگیری دادند. البته با توجه به این که در جلسه شورای عالی کار، نمایندگان وزرای صنعت و اقتصاد و خود وزیر کار حضور داشتند و مصوبه را امضا کردند، بعید می دانم که مشکلی در تصویب نهایی پیش بیاید.
عضو کارگری شورای عالی کار اضافه کرد: با توجه به این که نظر سه وزارت خانه صمت، اقتصاد و کار تامین شده است، بدین سبب دولت هم صد در صد حق مسکن را تأیید خواهدنمود.
وی تصریح کرد: دو هفته است به صورت جدی از وزارت کار پیگیر موضوع حق مسکن هستیم و وزیر کار تاکید کرده اند که حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی باید از تیر ماه اعمال شود.
رئیس مجمع نمایندگان کارگری استان تهران اشاره کرد: باتوجه به اینکه، حق مسکن پروسه کارشناسی خودرا طی کرده، به احتمال زیاد این هفته تصویب می شود.
تاجیک اظهار داشت: با توجه به این که خیلی از بنگاه ها فهرست حقوق تیر ماه را رد کرده اند، باید معوقه حق مسکن را همراه با حقوق مرداد ماه واریز نمایند.
گفتنی است؛ شورای عالی کار مدتی قبل تصویب کرد که حق مسکن کارگران در سال ۹۹ با ۲۰۰ هزار تومان افزایش، به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یابد که برای اجرایی شدن، نیاز به مصوبه هیأت وزیران دارد.


منبع:

1399/04/30
14:41:44
5.0 / 5
2354
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری