در دیدار سفیر هند با مدیرعامل راه آهن چه گذشت؟

در دیدار سفیر هند با مدیرعامل راه آهن چه گذشت؟

به گزارش ارتباط با مشتری راه های توسعه همكاریهای حمل ونقلی بین ایران و هند بررسی شددر دیدار« گدام درمندرا » سفیر هند در تهران با «سعید رسولی» مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، راههای توسعه همكاریهای حمل و نقلی بین دو كشور مورد بررسی قرار گرفت.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از طریق آهن، معاون وزیر راه و شهرسازی در این دیدار اظهار داشت: روابط ایران و هند سابقه طولانی دارد و تابحال مذاکرات دو کشور در زمینه توسعه ترانزیت و حمل و نقل ترکیبی در منطقه، بسیار رضایت بخش بوده است.
سعید رسولی خاطرنشان کرد: الان مقدمات لازم برای فعال شدن همکاریهای دو کشور در کریدور بین المللی شرق – غرب دریای خزر و شمال – جنوب فراهم شده و این فرصت و مزیت خوبی برای کاهش هزینه های حمل و نقل کالا در این مسیرهای ریلی در منطقه است.
مدیرعامل راه آهن با اشاره به دو بند برنامه ششم توسعه در خصوص توسعه حمل و نقل ریلی درایران اظهار نمود: مقام معظم رهبری در بندهای ۲۴ و ۲۵ برنامه ششم توسعه، برمزیت های توسعه حمل و نقل ریلی کشور تاکید کرده اند و این نشان داده است که توسعه حمل و نقل ریلی در ایران تعطیل بردار نیست.
رسولی بر توسعه همه جانبه همکاریهای اقتصادی بین ایران و هند تصریح کرد و اظهار داشت: راه آهن جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد با راه آهن هند در زمینه حمل و نقل کالا در منطقه و کریدورهای بین المللی همکاری کند.
وی ازبرگزاری اجلاس پنج جانبه بین ایران، هند، روسیه، اوکراین و جمهوری آذربایجان درهفتم مرداد ماه سالجاری اطلاع داد و اظهار داشت: در این اجلاس پنج جانبه راه های توسعه همکاریهای پنج کشور یاد شده در حوزه های مختلف حمل و نقل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
رسولی یادآورشد: شورایعالی ترابری کشور مصوب کرده که ۱۸ مرکز و دهکده لجستیکی برای حمل و نقل ریلی راه اندازی شود و اگر کشوری در این حوزه تمایل به سرمایه گذاری باشد، ما آمادگی کامل داریم از این سرمایه گذاریها حمایت نماییم.
معاون وزیرراه وشهرسازی بیان نمود: با عنایت به سابقه همکاریهای دو کشور و پتانسیل ها وظرفیت های موجود، ایران و هند مصمم هستند در زمینه حمل و نقل ریلی و به خصوص راه آهن زاهدان – چابهار به همکاریهای خود ادامه دهند چونکه توسعه همکاریهای دو کشور در این بخش تضمین کننده توسعه همه جانبه مناسبات ایران و هند است.
هدف ما حفظ روابط با ایران در زمینه تکمیل زیرساخت های حمل و نقل است
سفیر هند در ایران هم در این دیدار یادآورشد: تابحال نارندرا مودی نخست وزیر هند چهار بار با رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرده است و این نشان داده است که رهبران دو کشور برای توسعه مناسبات همه جانبه بین ایران و هند بسیار مصمم هستند.
گدام درمندرا اضافه کرد: هند به توسعه مناسبات خود با ایران اهمیت زیادی قایل است و هدف ما این است که روابط خویش را به خصوص در زمینه تکمیل زیرساخت های حمل و نقل با ایران حفظ نماییم.
وی با اشاره به اینکه سال جاری هفتادمین سالگرد امضای تفاهم نامه دوستی بین ایران و هند است، اظهار داشت: ما به سرانجام رسیدن همکاریهای دو کشور در حوزه های زیربنایی تاکید داریم و خوشبختانه آغاز همکاریهای ۱۸ ماهه هند در بندرچابهار تابحال پیشرفتهای خوبی داشته است.
سفیر هند در تهران به مزیت های توسعه همکاریهای دو کشور در منطقه و جنوب اقیانوس هند اشاره نمود و اضافه کرد: برنامه ریزی برای تقویت تعاملات بین ایران و هند برای ما مهم می باشد و راه اندازی دفاتر نمایندگی دو کشور در حوزه حمل و نقل زمینه را برای حضور و فعالیت شرکت های هندی در ایران فراهم می آورد.
درمندرا پیشنهاد کرد: برای توسعه همکاریهای ریلی، هیاتی از ایران جهت بررسی فنی وضعیت تولید واگن و لکوموتیو به هند سفر کند و متقابلا هیاتی هم از هند به ایران بیایند تا مدیران دو کشور از آخرین وضعیت تولید ناوگان حمل و نقل ریلی برای آغاز همکاریهای فنی آگاه شوند.
در انتها سفیر هند و هیات همراه، از مرکز جهادی پیشرفت راه آهن جمهوری اسلامی ایران بازدید و در جریان آخرین فعالیتهای فنی و تخصصی این مرکز برای توسعه حمل و نقل ریلی ایران قرار گرفت.
منبع:

1399/04/31
13:54:17
5.0 / 5
1945
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری