عضو شورای عالی كار در گزارش ارتباط با مشتری

دولت افزایش حق مسكن كارگران را لوث كرد

دولت افزایش حق مسكن كارگران را لوث كرد

به گزارش ارتباط با مشتری عضو شورایعالی كار اظهار داشت: در شرایط كنونی كه به علت كرونا، هزینه سلامت كارگران از 3.7 به 8 درصد رسیده است، دیگر نباید اوضاع بگونه ای پیش برود كه در مورد حق مسكن نگرانی ایجاد شود.فرامرز توفیقی در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: به قدری موضوع تعیین و تصویب حق مسکن کارگران طولانی شد که دیگر لوث شده است؛ دولت با این به طول انداختن مصوب کردن حق مسکن دنبال چیست؟ آیا این مسائل موجب بالا رفتن محبوبیت می شود؟ دولت باید بداند که دیگر محبوبیتی بین کارگران ندارد.
رئیس کمیته دستمزد شورای عالی کار افزود: وزارت بهداشت اعلام می کند که فقط هزینه بهداشتی تحمیلی ناشی از شیوع کرونا، برای خانواده چهار نفره در حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است و این بدان معناست که هزینه های سلامت (جدای از درمان) در سبد معیشت خانواده های کارگری شهری ۴ نفره، از ۳.۷ درصد به ۸ درصد رسیده است و در خانواده های کارگری روستایی ۴ نفره، از ۴.۹ درصد به ۱۲ درصد افزایش یافته است؛ که در صورت داشتن فرد بالای ۶۰ سال در خانه، این عدد به ۱۲.۹ درصد می رسد.
توفیقی اشاره کرد: این درصدها فقط مربوط به هزینه های بهداشتی تحمیلی مقابله با کروناست؛ علاوه بر این، کرونا هزینه های تحمیلی دیگری همچون لزوم استفاده از مکمل های دارویی، غذایی و … نیز به وجود آورده است.
وی اضافه کرد: حال در شرایط کرونا علاوه بر هزینه های مستقیم، خانواده های کارگری با هزینه های غیرمستقیم همچون فشار استرس مهلک از دست دادن شغل، کاهش شدید درآمد به سبب کاهش اضافه کارها، از دست دادن شغل دوم، ترس از مراجعه به بیمارستان و … مواجهند. این مسائل به قدری فشار روانی دارد که دیگر نباید جایی برای نگرانی در مورد حق مسکن وجود داشته باشد. با این وجود مسئولانی که در مورد ترمیم مزد ۹۹ و افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن خوشحال بودند، حال باید پاسخ دهند که ترمیم مزد ۹۹ چه شد؟ حق مسکن چه شد؟
عضو کارگری شورای عالی کار اظهار داشت: دستمزد کارگران به هیچ وجه نمی تواند هزینه ها را پوشش دهد.


منبع:

1399/05/04
13:47:40
5.0 / 5
2366
تگهای خبر: درآمد , شغل , كارگر , كارگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری