معاون وزیر كار خبر داد

یك هزار و 274 میلیارد تومان تسهیلات كرونا پرداخت شده است

یك هزار و 274 میلیارد تومان تسهیلات كرونا پرداخت شده است

به گزارش ارتباط با مشتری معاون وزیر كار اظهار داشت: تابحال 12 هزار و 742 میلیارد ریال تحت عنوان تسهیلات كرونا از طرف مؤسسات عامل به مشمولان پرداخت شده است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عیسی منصوری گفت: برمبنای آخرین آمارها، تعداد ۵۰۳ هزار واحد تابحال در سامانه کارا ثبت نام کرده اند. از این تعداد ۲۹۰ هزار پرونده و ۶۵۵ هزار نفر اشتغال را شامل می شود که توسط ۱۳ دستگاه اجرایی بررسی شده و ۱۰۲ هزار و ۴۲۹ میلیارد ریال تسهیلات را در برمی گیرد.
وی افزود: از کل ۲۸۵ هزار پرونده ارسال شده به مؤسسات عامل، ۳۶ هزار پرونده مصوب و تسهیلات مربوط به ۲۳ هزار پرونده پرداخت شده است. تابحال ۱۲ هزار و ۷۴۲ میلیارد ریال تحت عنوان تسهیلات کرونا از طرف مؤسسات عامل به مشمولان پرداخت شده است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: تعداد ۸۳۴ زیر رسته به شدت لطمه دیده از شیوع ویروس کرونا با هماهنگی دستگاه های اجرایی شناسایی شده است. تعداد بنگاه های لطمه دیده ذیل ۱۴ رسته منتخب ۳ میلیون واحد است که ۱.۳ میلیون واحد آن بیمه شده و دارای کد کارگاهی و ۱.۷ میلیون واحد فاقد بیمه و کدکارگاهی هستند، این تعداد ۲.۸ میلیون نفر بیمه شده و ۳ میلیون نفر فاقد بیمه را شامل می شود.
به گفته منصوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت با ۳۲۴ زیررسته و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با ۲۱۳ زیررسته و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ۱۵۴ زیررسته به ترتیب بیشترین زیررسته های شناسایی شده و لطمه دیده از کرونا را به خود اختصاص می دهند.
وی با اعلان اینکه ۴۰۰ هزار میلیارد ریال برای پرداخت تسهیلات کرونا در نظر گرفته شده است، گفت: از کل رقم ۳۵ هزار میلیارد ریال برای ۱۰۸ شرکت بزرگ حمل و نقل عمومی مسافر برون شهری شامل هوایی، ریلی و دریایی، ۳۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال جهت پرداخت تسهیلات به مؤسسات عامل معرفی و ۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال نیز به مشمولان پرداخت شده است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره مشمولان فاقد بیمه تسهیلات کرونا اظهار داشت: برای شناسایی این افراد با وزارتخانه ها و دستگاه های مربوطه همچون صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، راه و شهرسازی، کشور، آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، جهاد کشاورزی، تعاون، فنی و حرفه ای و بهزیستی کشور، هماهنگی لازم صورت گرفته و بیش از یک میلیون و ۹۸۶ هزار نفر از شاغلان شناسایی و احراز شده اند که تابحال برای یک میلیون و ۸۳۴ هزار نفر از آنها پیامک ارسال شده است.
وی همین طور اظهار داشت: از جمع کل پیامک های ارسالی، تعداد ۵۶۴ هزار پیامک بوسیله وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات به مشمولان ارسال شده است و برمبنای آمار سامانه کارا، تابحال حدود ۴ درصد از مشمولان فاقد بیمه تسهیلات کرونا در این سامانه ثبت نام کرده اند.


منبع:

1399/05/10
13:55:43
5.0 / 5
2188
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری