معاون سازمان صنایع كوچك خبر داد

اشتغال ۷ هزار و ۶۰۰ نفر در واحدهای صنعتی احیا شده

اشتغال ۷ هزار و ۶۰۰ نفر در واحدهای صنعتی احیا شده

معاون سازمان صنایع كوچك اظهار داشت: از شروع سال 1399 تا اختتام هشتم مرداد جاری، 432 واحد مجدداً احیاء شد كه تعداد هفت هزار و 600 نفر اشتغال را دربر می گیرد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، اصغر مصاحب تصریح کرد: در هفته صنایع کوچک یک روز بعنوان صنایع کوچک، کارآفرینی و اشتغال نامگذاری شده که نشان از اهمیت مبحث اشتغال در این بخش است.
وی افزود: برخی به علت همپوشانی کارآفرینی و اشتغال، آنها را یک مبحث در نظر می گیرند، درحالی که مقوله جدایی هستند و در صنایع کوچک پکیج کارآفرینی داریم و در این مجموعه فعالیتهای متفاوتی انجام می شود.
عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزود: سال قبل چهار هزار و ۶۲ دوره آموزشی برای ۹۲ هزار نفر از شاغلان واحدهای صنعتی برگزار شد، همینطور ۳۰۲ تور صنعتی برای بازدید ۶ هزار و ۴۰۰ نفر برگزار گردید تا از این طریق واحدهای صنعتی با واحدهای موفق آشنا گردند و انتقال تجارب واحدهای مختلف فعال در یک رسته فراهم گردد.
مصاحب خاطرنشان کرد: از سال ۹۱ تا آخر سال گذشته ۸ هزار و ۶۳۶ واحد صنعتی غیرفعال، مجدداً راه اندازی و برای ۱۲۳ هزار و ۵۱۴ نفر شغل به وجود آمد.
وی افزود: در سال ۱۳۹۸ تجارب موفق کارآفرینی در سطح کشور احصاء شد و ۲۵ تجربه موفق کارآفرینی در رشته های مختلف مستندسازی شد و در اختیار دیگران قرار گرفت.
عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در مورد برنامه های این سازمان برای ایجاد اشتغال، بیان نمود: یکی از اقدامات این سازمان، بازفعال سازی و راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی غیرفعال است. بر این اساس مشاوران کلینیک های کسب و کار به واحدهای صنعتی مشاوره می دهند.
مصاحب اضافه کرد: در این کلینیک ها سه مقوله مشاوره، طرح های عارضه یابی و پروژه بهبود دنبال می شود و ماحصل آن افزایش ظرفیت و ارتقا فنآوری است که منجر به اشتغال می شود و در هر سه مرحله از واحدهای تولیدی حمایت می نماییم.
وی افزود: بر مبنای اقدامات انجام شده، از آغاز سال ۱۳۹۹ تا آخر هشتم مرداد جاری، ۴۳۲ واحد مجدداً احیا شد که تعداد هفت هزار و ۶۰۰ نفر اشتغال را دربر می گیرد که در استان های تهران، قم و اصفهان بیشترین واحدهای اقتصادی احیا شده اند.
عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: برنامه ما برای سال جاری این است که ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ واحد احیا شود، که با عنایت به شرایط شیوع بیماری کرونا، احیا ۴۳۲ واحد در چهار ماه نخست عملکرد قابل قبولی بوده است.

1399/05/20
22:29:01
5.0 / 5
1989
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری