اعتصاب هفت تپه به روز۵۹ رسید

اعتصاب هفت تپه به روز۵۹ رسید

به گزارش ارتباط با مشتری كارگران شركت نیشكر هفت تپه امروز هم دست به اعتصاب زدند و علاوه بر تاكید بر دریافت كلیه حق وحقوق قانونی خود، خواهان لغو خصوصی سازی در این شركت شدند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، کارگران شرکت نیشکر هفت تپه امروز برای پنجاه و نهمین روز دست به اعتصاب زدند و خواهان دریافت کلیه حق وحقوق و مزایای قانونی خود که از جانب مالک شرکت به آنها پرداخت نشده است، شدند.
کارگران شرکت نیشکر هفت تپه سال جاری فقط حقوق فروردین ماه خویش را دریافت کرده اند و سایر حقوق های سال جاری آنها معوق شده است. بیمه آنها هم به دلیل بدهی سنگین شرکت نیشکر هفته تپه به تأمین اجتماعی برای این ماه تمدید نشده است.
کارگران در تجمع خود علاوه بر تاکید بر دریافت حق وحقوق و مزایای کامل خود، خواهان لغو خصوصی سازی شرکت و خلع ید مالک شرکت شدند. کارگران عقیده دارند در شأن آنها نیست که برای دریافت حقوق خود همیشه کف خیابان باشند و مطالبه حقوق قانونی خویش را بکنند.

این در حالی است که عدنان غزی فرماندار شوش در گفتگو با خبرنگار مهر به ورود رئیس قوه قضائیه به مساله حقوق کارگران هفت تپه اشاره نمود و اظهار داشت: مقرر شده است مبالغ و حساب های بلوک شده شرکت آزاد شده و قول دادند که ظرف مدت معینی نسبت به پرداخت حقوق معوق کارگران اقدامات لازم را به عمل بیاورند.
وی با اشاره به اینکه مباحث مشکلات شرکت هفت تپه از دو سمت مورد بررسی قرار گرفته است، اضافه کرد: اولین مبحث خود شرکت و مشکلات کنونی و آینده آن همچون مراحلی که برای تولید نیاز است که توسط متولیان استان و شهرستان مورد بررسی قرار گرفته شد.
غزی در ادامه بیان نمود: دومین مرحله مساله تولید شرکت نیشکر هفت تپه است که مورد تاکید مقامات کشوری استانی و محلی است که پس از مرحله حقوق کارگران و بازگشت آنها به کار، این مرحله صورت خواهد گرفت.
این در حالی است که محمد کعب عمیر نماینده مردم شوش در مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مشکلات شرکت نیشکر هفت تپه اظهار نمود: طبق وعده ای که داده شده، حساب های مسدود شرکت نیشکر هفت تپه با دستور رئیس قوه قضائیه آزادسازی شده است تا حقوق معوق کارگران این شرکت پرداخت گردد.
وی تصریح کرد: این مساله زیبنده کشور ما نیست که کارگران برای دریافت حق وحقوق قانونی خود راه را در مطالبه در کف خیابان ببینند بنابراین عقیده داریم مساله کارگران نیشکر هفت تپه باید به صورت ریشه ای حل شود تا از تکرار هفت تپه های جدید در کشور جلوگیری شود.
کعب عمیر تصریح کرد: روند خصوصی سازی در شرکت نیشکر هفت تپه کاملاً اشتباه بوده است و به قول مسؤلان و سازمان های مختلف، مالک فعلی اهلیت اداره این شرکت بزرگ تولیدی در استان را ندارند بنابراین مالکان فعلی این شرکت باید خلع ید شده و این شرکت توسط یک نهاد قدرتمند دولتی اداره شود.
نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس سازمان خصوصی سازی کشور هم در جلسه با نمایندگان در مورد مالکیت شرکت و اداره آن توسط یک نهاد دیگر قول پیگیری جدی داده است. سازمان خصوصی سازی نمی تواند حقوق کارگران را پرداخت کند بنابراین قرار شد از وزیر رفاه درخواست شود تا از محل بیمه مشاغلی که بر اثر ویروس کرونا متضرر شدند، حدود ۲۰ میلیارد تومان تزریق کند تا برنامه کوتاه مدت اجرا شود. همینطور دفترچه های تأمین اجتماعی کارگران این شرکت تا آخر سال ۱۳۹۹ تمدید گردید.


منبع:

1399/05/22
22:11:55
5.0 / 5
2018
تگهای خبر: اجتماعی , تولید , شركت , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری