حقوق كارگران ۱۰ درصد افزایش یافت

حقوق كارگران ۱۰ درصد افزایش یافت

معاون وزیر كار از افزایش 10 تا 11 درصدی دریافتی كارگران به دنبال تصویب افزایش كمك هزینه مسكن كارگران در هیات دولت آگاهی داد و خبر بازبینی مجدد دستمزد در شورای عالی كار را رد كرد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، حاتم شاکرمی اظهار داشت: مصوبه افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران شامل همه کارگران شاغل در بخشهای دولتی، خصوصی و نهادهای تابع قانون کار می شود و لازم الاجرا است.
وی که در یک گفتگوی تلویزیونی سخن می گفت، اظهار نمود: از ۲۴ سال قبل فقط شش مرحله حق مسکن افزایش یافته که از ۲۰ هزار تومان سال ۱۳۹۵ به ۱۰۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۸ رسید و در نهایت با تصویب امروز هیات وزیران به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت.
معاون روابط کار وزیر کار در پاسخ به این پرسش که با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن، دریافتی کارگران چقدر تغییر خواهد کرد؟ اظهار داشت: با تصویب هیات دولت در مجموع ۱۰ درصد به دریافتی کارگران افزوده می شود و متوسط دریافتی کارگران در سال ۱۳۹۹ به ۴۳.۵ درصد می رسد.
شاکرمی اظهار داشت: کارگران مجرد و کارگران متاهل و دارای فرزند بین ۹.۴ تا ۱۱ درصد افزایش و کارگران بدون سابقه که سال اول شروع کار آنها است، ۱۱.۱ درصد افزایش را در حقوق خود خواهند داشت.
وی درباره اینکه مصوبه از شروع سال اجرایی می شود یا از مرداد اظهار بی اطلاعی کرد و اظهار داشت: هنوز مصوبه بطور رسمی ابلاغ نشده و بعد از رویت آن می توانیم اظهار نظر نماییم.
شاکرمی همین طور اخبار منتشره درباب بازبینی مجدد دستمزد را تایید نکرد و اظهار داشت: در شورای عالی کار چنین موضعی را در دستور کار نداریم.


منبع:

1399/05/30
11:09:41
5.0 / 5
2101
تگهای خبر: كارگر , كارگران , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری