با موافقت وزیر كار صورت می گیرد؛

پرداخت منابع ریالی به تعاونی هایی كه ۶۰ درصد پیشرفت دارند

پرداخت منابع ریالی به تعاونی هایی كه ۶۰ درصد پیشرفت دارند

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با پرداخت منابع ریالی به تعاونی هایی كه 60 درصد پیشرفت دارند، موافقت نمود.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با قوه قضاییه در حوزه تعاونی ها، گفت: این تفاهم نامه می تواند نمونه ای برای قسمتی از تعاونی های کشور باشد تا بتوانیم قدم بزرگی در جهت بازگرداندن فرهنگ تعاون به اقتصاد ایران برداریم.

وی به تاکیدات مقام معظم رهبری بر استفاده از ظرفیت بخش تعاون اشاره نمود و اظهار داشت: با وجود سند بخش تعاون، این بخش هنوز جایگاه خودرا پیدا نکرده و سهم آن در اقتصاد همچنان محدود است.

شریعتمداری علت عدم اقبال مردم به تعاونی ها در سال های گذشته را عدم نظارت و خروج شفافیت از بخش تعاون دانست و اظهار داشت: خوشنامی که بخش تعاون خصوصاً در اوایل پیروزی انقلاب داشت، خیلی از مردم، حتی کارگران و کارفرمایان را بر آن داشت تا درصدد تشکیل تعاونی ها باشند.

وی ادامه داد: در گذشته فرهنگ تعاونی و فرهنگ اسلامی توانست ارتباط وسیعی بین مردم به وجود آورد و معتقدم عدالتی که در ارتباط با اقتصاد تعاونی وجود دارد، در اقتصاد خصوصی نیست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: این نوع نگاه در روش اقتصادی شهیدبهشتی به سبب شناخت از فرهنگ اسلامی و مطالعه پیرامون فعالیت تعاونی های دنیا داشت، به چشم می خورد و بنا بر این ایشان بر وجود بخش تعاون در قانون اساسی تاکید داشتند.

وی افزود: همین نوع نگاه دست اندرکاران در اوایل انقلاب، سبب شکل گیری وزارتخانه ای در این عرصه شد و نظارت، هدایت و تشویق دولت از تعاونی ها گسترش یافت بطوریکه تعاونی ها در دوران دفاع مقدس خدمات بهادار ای ارائه کردند.

شریعتمداری بر تقویت تعاونی ها با پیگیری سند توسعه و اصلاح قانون بخش تعاون بعنوان دو گام اساسی تاکید و بیان کرد: باید اعتماد به بخش تعاون بازگردانده شود، به همین دلیل در وزارتخانه سامانه جامع بخش تعاون تاسیس شده و تمام اطلاعات تعاونی ها شامل بخشنامه ها، جلسات هیات مدیره، سامانه هوش تجاری و مصوبات تعاونی ها در آن به روزرسانی می شود و همه اعضا کاملا به تمامی امور واقف هستند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: سهولت در ثبت شرکت های تعاونی، هیات مقرارت زدایی از کسب و کار و بهبود فضای کسب و کار از برکات این سامانه است.

وی افزود: برقرای پیوند بین سامانه ثبت شرکت ها و سامانه تعاون، کار با ارزشی است و به پیشبرد اهداف شفافیت کمک و مدخل ورود فساد را ناامن می کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همین طور با پرداخت منابع ریالی به تعاونی هایی که ۶۰ درصد پیشرفت دارند، با بهره گیری از ظرفیت بانک توسعه تعاون موافقت نمود. فعالیت تعاونی های مسکن در اتاق شیشه ای
محمد کبیری، معاون امور تعاون نیز در این نشست با اشاره به تفاهمنامه مشترک میان دو دستگاه اشاره کرد: پیرو توافقات صورت گرفته در دو ماه گذشته بمنظور تلاش هر دو دستگاه در کنار تعاونی های مسکن قوه قضاییه و ساماندهی آنان یک همکاری مشترک اجرایی و حقوقی صورت گرفته است تا فرایندها به صورت شفاف صورت گیرد.

وی ادامه داد: مذاکراتی خوبی انجام شده تا بتوانیم گام مهمی در امتداد ساماندهی تعاونی های مسکن و مشکلات این حوزه برداریم و امیدوارم با اتصال به سامانه هوشمند بخش تعاون مدخل ابهامات که در تعاونی های مسکن مرسوم می باشد مسدود شود و فعالیت آنها در اتاق شیشه ای ادامه یابد.

1399/06/06
23:25:43
5.0 / 5
1808
تگهای خبر: اجتماعی , اقتصاد , بانك , تعاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری