معاون امور بازسازی بنیاد مسكن:

همه واحدهای خسارت دیده از حوادث تا آخر سال بازسازی می شوند

همه واحدهای خسارت دیده از حوادث تا آخر سال بازسازی می شوند

به گزارش ارتباط با مشتری همدان معاون امور بازسازی بنیاد مسكن كشور با اعلان اینكه بیش از 50 درصد از مساكن روستایی كشور مقاوم سازی شده است، اظهار داشت: تابحال دومیلیون و 500 هزار واحدمسكن روستایی در چارچوب بازسازی مساكن سانحه دیده و بهسازی مسكن روستایی نوسازی شده اند.


عزیزالله مهدیان پنجشنبه ۱۳ شهریورماه در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: پنج میلیون و ۳۵۰ هزار واحد در سطح روستاهای کشور مسکن وجود دارد که از سال ۸۴ به سالانه ۲۰۰ هزار واحد تسهیلات ارزان قیمت داده شده است.
وی با اعلان اینکه تسهیلات از پنج میلیون تومان شروع شده و امسال به پنجاه میلیون تومان رسیده است، اشاره کرد: برنامه بازسازی ادامه خواهد داشت امسال هم دولت مصوب کرده و بانکها تسهیلات ۵۰ میلیونی را به بانک های عامل استانی ابلاغ کردند و در مرحله ابلاغ به استانهاست و به زودی وام ۵۰ میلیونی ساخت مسکن روستایی با کارمزد ۵ درصد پرداخت خواهد شد.
مهدیان با اشاره به اینکه استان همدان بیشترین تخریب در سیل را داشت، اضافه کرد: سال قبل بارندگی سنگینی در کشور رخ داد که بیش از ۲۲ استان درگیر سیل شدند و خسارت دیدند که استان همدان هم بیشترین آمار تخریبی را داشت که به سبب فرسودگی مساکن و طولانی بودن مدت بارندگی رخ داد.
معاون امور بازسازی بنیاد مسکن کشور افزود: در استان همدان سیل مثل لرستان نبود اما بارندگی مداوم و شدید موجب تخریب منازل روستائیان شده بود که خوشبختانه تمامی مساکن تخریب شده کشور بازسازی شدند به جزء تعداد محدودی که خود افراد به دلایلی پای کار نیامدند.
وی با اعلان اینکه در استان همدان۸۰۰۰ واحد مسکن روستایی تخریب شده در سیل بازسازی شده است، اظهار داشت: امروز با شروع به کار ۸۰۰۰ واحد مسکن روستایی، اختتام بازسازی مساکن تخریب شده از سیل را در استان داریم.
مهدیان تصریح کرد: پس از حادثه سیل فروردین چند حادثه دیگر مثل زلزله آذربایجان شرقی و غربی و سیل دی ماه استان سیستان بلوجستان و کرمان رخ داده که همه آغاز به بازسازی کردند و تلاش داریم تا اختتام امسال همه واحدهای خسارت دیده از حوادث مورد بازسازی قرار گیرند.
وی بیان کرد: در سیل سال قبل حدود ۴۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه و حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به مردم داده شده است.
معاون امور بازسازی بنیاد مسکن کشور درباره مسکن محرومین نیز اضافه کرد: برخی از خانواده های روستایی به سبب نداشتن توان مالی نمی توانستند خانه های خودرا که به شدت فرسوده و لطمه پذیر است، بازسازی کنند که طرحی را از اسفند سال ۹۷ با همکاری سازمان برنامه و بودجه با عنوان طرح مسکن محرومین روستایی شروع کردیم که ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض به مردم داده می شود که در واقع همان سهم آورده مردم بوده که توسط دولت تامین شد.
مهدیان در آخر اظهار داشت: در سطح کشور تفاهم نامه ۱۰۰ هزار واحد مسکن محرومین مبادله شده است و ظرف یکسال به مردم تحویل داده می شود.
منبع:

1399/06/13
17:54:49
5.0 / 5
2013
تگهای خبر: بانك , بودجه , تسهیلات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری