رییس كمیسیون اقتصادی مجلس:

سالانه یك میلیون واحد مسكونی در كشور نیاز است

سالانه یك میلیون واحد مسكونی در كشور نیاز است

كرمان رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: سالانه یك میلیون واحد مسكونی در كشور نیاز است تا پاسخگوی تقاضا باشد در صورتیكه تولید در این بخش سالانه از 300 تا 400 هزار واحد بالاتر نبوده و امسال كه اوج كار است شاید به 450 هزار واحد برسد.


"محمدرضا پورابراهیمی" بامداد امروز ۱۳ شهریورماه در مراسم افتتاح طرح های تعاونی استان کرمان و تجلیل از تعاونی های برتر استان اظهار نمود: ظرفیت تولید بخش مسکن در کشور نسبت به نیاز بسیار پایین است و عملکرد استان کرمان در این بخش از متوسط کشور پایین تر است.
وی ادامه داد: بر طبق نیاز و سرانه جمعیت، خیلی بیش از این باید در بخش مسکن سرمایه گذاری می کردیم اما متاسفانه وقفه زیادی افتاده است.
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور نیاز است تا پاسخگوی تقاضا باشد در حالیکه تولید در این بخش سالانه از ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار واحد بالاتر نبوده و امسال که اوج کار است شاید به ۴۵۰ هزار واحد برسد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان نمود: اگر ۴۵۰ هزار واحد مسکن امسال تحویل شود به همین میزان برای پوشش تقاضای یک سال نیاز است و انباشته تقاضا از قبل را باید حساب کرد پس باید حرکت جهادی در حوزه مسکن صورت بگیرد.
وی اظهار نمود: در زمینه توسعه تعاونی های مسکن طرح اقدام ملی در کرمان با محدودیت زمین و زیرساخت ها مواجه هستیم که باید برای آن راهکار پیدا کرد.
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: برای رفع این نیاز باید زیرساخت ها در نظر گرفته شود و متاسفانه مرکز استان نسبت به جاهای دیگر محدودیت های بیشتری دارد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه مواردی که نیاز به تصمیم ملی دارد، پیگیری می نماییم، اظهار داشت: آب چالش توسعه بخش مسکن در کرمان است و تامین آب برای واحدهای مسکونی با مشکل مواجه می باشد.
وی با اشاره به اینکه بخش زیادی از منابع آبی را بوسیله انتقال آب می توان تامین کرد، اضافه کرد: ۹۴ درصد از کل مصرف آب استان کرمان در بخش کشاورزی است و کل مصرف صنعت و شرب شش درصد است و باید حتما برای آب کشاورزی تصمیم جدی گرفته شود.
پورابراهیمی اظهار نمود: ۸۰ درصد از آبیاری در بخش کشاورزی غرقابی است و دو سوم آب در بخش کشاورزی پرت می شود.
وی خاطرنشان کرد: کار خط دوم انتقال آب از خلیج فارس شروع شده و خط سوم نیز دنبال می شود که قسمتی از تخصیص آب این پروژه برای شرب شهر کرمان است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان نمود: بتازگی در کمیسیون اقتصادی قانون مالیات بر خانه های خالی را تصویب کردیم که عرضه بخش مسکن افزایش می یابد تا قیمت ها کاهش پیدا کند.
وی اظهار نمود: یکشنبه هفته آینده در صحن مجلس اصلاحیه شورای نگهبان را انجام می دهیم و این قانون اثرگذار خواهد بود.
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: به زودی طرحی با عنوان تامین مالی در بخش مسکن را همراه با موضوعات مالیاتی، معافیت ها و ساخت و ساز را با کمیسیون عمران در مجلس ارائه خواهیم کرد.1399/06/13
22:17:36
5.0 / 5
1930
تگهای خبر: اقتصاد , تعاون , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری