گزارش ارتباط با مشتری

جزئیات طرح توسعه مشاغل خانگی در ۳۱ استان

جزئیات طرح توسعه مشاغل خانگی در ۳۱ استان

ارتباط با مشتری: ثبت نام در طرح توسعه مشاغل خانگی كه از6 شهریور آغاز و به مدت یك ماه ادامه خواهد داشت، تمامی رشته های مصوب رادر برنمی گیرد بلكه فقط رشته های درآمدزا و پایدار شامل 54 هزار نفر، مشمول طرح هستند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، با توجه به این که شیوع ویروس کرونا منجر به تعطیلی یا نیمه تعطیلی بنگاه های اقتصادی کشور شده و افراد زیادی را بیکار کرده است، مشاغل خانگی بعنوان حوزه ای که چندان تحت تأثیر این ویروس قرار نگرفته است، بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد تا از این طریق اقتصاد خانوارها با تهدید کمتری مواجه شود.
البته طی سال های گذشته، متولیان امر برای توسعه مشاغل خانگی برنامه ریزی هایی همچون ارائه تسهیلات و … انجام داده اند اما یکی از اقداماتی که به صورت دقیق به دنبال بهبود وضعیت مشاغل خانگی در دستور کار قرار گرفت، طرح ملی توسعه مشاغل خانگی بود که البته از سال ۹۶ تا ۹۸ یعنی به مدت دو سال به صورت پایلوت در ۹ استان با ظرفیت ۲۰ هزار نفر اجرا شد که طبق اعلام متولیان، تا اختتام شهریور ماه این طرح به صورت صد در صدی در این ۹ استان اجرا خواهد شد.
در همین راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هفته گذشته اعلام نمود که باتوجه به مزیت های مشاغل خانگی در شرایط کرونا، قرار شده این طرح از حالت پایلوت خارج و در ۳۱ استان کشور اجرا شود و متقاضیان برای ثبت نام باید به سامانه inhb.ir که از روز پنج شنبه ۶ شهریور فعال شده، مراجعه و مدارک خودرا بارگذاری کنند؛ پروسه ثبت نام به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.
تمامی رشته های مصوب مشاغل خانگی، مشمول طرح نیستند
بر اساس این گزارش، این طرح دارای ۳ فاز است؛ فاز نخست مربوط به شناسایی مزیت ها و فرصت ها، فاز دوم توانمندسازی و شبکه سازی و فاز سوم اتصال به بازار می شود؛ پی گیری های خبرنگار مهر نشان میدهد که فاز نخست در ۳۱ استان اجرا و مزیت ها شناسایی شده است و فراخوان وزارت کار برای ثبت نام در سامانه مربوط به اجرای فاز دوم می شود که در همین ارتباط بعد از ثبت نام متقاضیان، واحدهای مجری جهاد دانشگاهی در کلیه استانها نسبت به پایش و راستی آزمایی اطلاعات متقاضیان برمبنای دستورالعمل های مربوطه اقدام خواهند کرد.
میزان ظرفیت در نظر گرفته شده برای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی ۵۴ هزار و ۳۰۰ نفر است که البته با توجه به این که این افراد می توانند نقش پیشران را اجرا کنند بطور قطع افراد دیگری را زیرنظر خود خواهند داشت و میزان ظرفیت از ۵۴ هزار نفر فراتر خواهد رفت.
یکی از نکات مورد توجه در اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، دسته بندی رشته های مربوطه است؛ به این معنا که در این طرح تمامی ۳۲۰ رشته مصوب مشاغل خانگی مدنظر نیست بلکه رشته هایی که درآمد و مزیت بیشتری دارند، مدنظر قرار گرفته اند. در واقع رشته هایی که سبب شود فرد با ورود به بازار، درآمدزایی و استمرار بیشتری داشته باشد اولویت خواهند بود.
پس از ثبت نام، افراد به برندها و تولیدکننده های مطرح در بازار وصل می شوند تا بتوانند از این طریق صاحبان مشاغل خانگی تبدیل به پیشران شوند.
نکته ای که باید صاحبان مشاغل خانگی به آن توجه نمایند این است که ابتدا این افراد باید خود دارای مهارت باشند برای اینکه در این طرح موضوعی در خصوص آموزش وجود ندارد، همین طور در این طرح قرار بر ارائه مجوز یا تسهیلات نیست بلکه طرح توسعه مشاغل خانگی به دنبال تبدیل افراد به پیشران و افزایش درآمدزایی برای خانوارهاست.
افرادی که اخیرا قصد دریافت مجوز و یا تسهیلات را در این عرصه دارند باید به سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، زیرسامانه «مشاغل خانگی» مراجعه کنند.

1399/06/15
14:41:20
5.0 / 5
1793
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری