پرداخت وام اجاره كمی سرعت گرفت

پرداخت وام اجاره كمی سرعت گرفت

به گزارش ارتباط با مشتری بر مبنای آخرین آمار، پرداخت وام ودیعه مسكن ۱۳۰۰ پرونده در بانك ها تشكیل و ۳۰۰ فقره تسهیلات هم پرداخت شده است. وزارت راه و شهرسازی اعلام نموده كه تا آخر شهریور تمامی ۳۳۰ هزار نفر واجد شرایط تسهیلات اجاره به بانك ها معرفی می گردند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، روند پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن که به علت ناآشنایی کارکنان بانک ها با سامانه اقدام ملی مقداری کند پیش می رفت و تا چند روز قبل فقط شش فقره تسهیلات پرداخت شده بود مقداری سرعت گرفته و الان این تعداد به ۳۰۰ فقره وام رسیده است.
طبق اعلام محمود محمودزاده - معاون وزیر راه و شهرسازی - از حدود ۴۱۰ هزار نفری که مدارک خویش را برای دریافت وام اجاره بارگذاری کردند ۳۳۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند که از میان واجدان شرایط ۵۴ هزار نفر به بانک ها معرفی گشتند. از این تعداد ۱۳۰۰ پرونده در بانک ها تشکیل شده و ۳۰۰ فقره وام هم پرداخت شده است.
به قول وی، تا آخر شهریورماه تمامی متقاضیان برای دریافت وام ودیعه مسکن به بانک ها معرفی خواهند شد.
پیش از این و تا روز سوم شهریور ماه فقط شش فقره تسهیلات پرداخت شده بود که پروانه اصلانی - مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی - درباره پایین بودن سرعت پرداخت وام اجاره به ایسنا گفته بود با عنایت به این که کارکنان شعب مختلف ۱۳ هزار بانک سراسر کشور که درگیر پرداخت کمک ودیعه اجاره مسکن هستند اخیرا با سامانه اقدام ملی مسکن آشنا شده اند روند آموزش این افراد در حال انجام می باشد. امیدواریم فرایند یادگیری و ورود به کارتابل توسط کارکنان بانک ها به سرعت جلو برود و در ایام آینده شاهد افزایش پرداخت تسهیلات باشیم.
محمودزاده هم در اینباره گفته است یکی از شروط اصلی سرعت دادن به پرداخت ودیعه اجاره مسکن این است که متقاضیان هرچه سریعتر مدارک موردنیاز را در سامانه tem.mrud.ir بارگذاری کنند تا امکان پالایش و معرفی آنها فراهم گردد.
گفتنی است، ستاد ملی کرونا به منظور پشتیبانی از مستاجرانی که در بحران کرونا، زندگی آنها با بحران روبرو شده مبادرت به پشتیبانی از مستاجران کرده است. رقم ودیعه مسکن برای مستاجران تهران ۵۰ میلیون تومان، برای سایر کلان شهرها ۳۰ میلیون تومان و برای شهرهای کوچک ۱۵ میلیون تومان است. متقاضیان باید پس از یک سال اصل ودیعه را به بانک بازگرداند و در عین حال سود این تسهیلات ۱۳ درصد تعیین شده است.1399/06/14
08:31:05
5.0 / 5
1801
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بانك , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری