مدیركل بیمه بیكاری در گزارش ارتباط با مشتری اعلام كرد

آخرین وضعیت بیمه بیكاری

آخرین وضعیت بیمه بیكاری

به گزارش ارتباط با مشتری مدیركل بیمه بیكاری وزارت كار اظهار داشت: تابحال ۱۰۷ هزار نفر اعلام نمودند كه بیكاری شان استمرار داشته و یا از خرداد بیكار شده اند كه این افراد، بر مبنای ماده ۷ قانون بیمه بیكاری، مقرری خواهند گرفت.مسعود بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت بیمه بیکاری تصریح کرد: نیمه دوم اسفند ماه که بحث کرونا رسمیت یافت و مشاغل زیادی هم متأثر شدند ازاین رو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سامانه ای برای ثبت نام افراد بیکار شده رونمایی کرد؛ در همین راستا بر مبنای آخرین آمار تا دهم مرداد ماه ۸۷۱ هزار و ۴۰۰ نفر در سامانه ثبت نام کردند که با پردازش های صورت گرفته، ۷۳۰ هزار و ۸۸۲ نفر مشمول شدند.
مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: از دهم مرداد ماه برای ۵ استان پایلوت گذاشتیم تا با ورود به زیرسامانه جدید جامع روابط کار، کارگران با بارگذاری مدارک، ثبت نام کنند.
بابایی اظهار داشت: این دفعه بررسی ها بر مبنای قانون بیمه بیکاری صورت خواهد گرفت و پرداختی ها به افرادی که از اسفندماه بیکاری شان استمرار داشته و یا از خرداد بیکار شده اند، هم بر اساس بند ب ماده ۷ قانون بیمه بیکاری خواهد بود؛ یعنی ۵۵ درصد معادل ۹۰ روز بیمه پردازی به اضافه ۱۰ درصد حداقل دستمزد، بعنوان بیمه بیکاری پرداخت خواهد شد.
مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: طبق آخرین آمار، ۱۰۷ هزار نفر اعلام نمودند که بیکاری شان استمرار داشته و یا از خردادماه بیکار شده اند.
وی افزود: افرادی که بیمه بیکاری مخصوص کرونا را دریافت نمودند بر اساس قانون بیمه بیکاری نبود بلکه با محاسبات انجام شده، به صورت میانگین حدود یک میلیون و صد هزار تومان به افراد به مدت سه ماه پرداخت گردید.
بابایی اضافه کرد: ما چهار بار با سازمان برنامه و بودجه مکاتبه کردیم که این رقم ناچیز است اما گفتند که به علت محدودیت های مالی نمی توان رقم بیشتری پرداخت کرد.
جاماندگان چند نفرند؟
وی همینطور با اشاره به جاماندگان بیمه بیکاری کرونا، اظهار داشت: ۳ گروه از دریافت بیمه بیکاری کرونا باقی مانده اند. به این صورت که ۴۸ هزار نفر جاماندگانی بودند که از خارج از سیستم سامانه ثبت نام کرده بودند که این ثبت نام ایراداتی داشت.
مدیرکل بیمه بیکاری وزارت کار افزود: گروه دوم ۲۴ هزار نفر بودند که شماره حساب و اطلاعاتشان مشکل داشت. ما در دو مرحله این دو گروه را پالایش و نتیجه نهایی را ۲۱ مرداد ماه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال کردیم.
بابایی اضافه کرد: همینطور شماره حساب، شماره شبا یا شماره تلفن مربوط به حدود ۱۵ هزار نفر درست نبوده است. بنابراین فهرست آنها عودت داده شده است. ارسال پیامک برای این فهرست ۱۵ هزار نفری از چهارشنبه هفته قبل شروع شده است. بعد از دریافت اطلاعات از جانب این افراد، اطلاعات به تأمین اجتماعی و سپس به خزانه داری ارسال می شود و واریز صورت می گیرد.
۵۹ درصد ریزش نیروی کار از بخش خدمات بود
مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به کسب وکارهای صدمه دیده از کرونا، تصریح کرد: ۶۲ درصد کارگاه هایی که از انتشار کرونا متأثر شدند در حوزه خدمات فعال بودند و ۵۹ درصد از کل نیروهایی که بیکار شدند مربوط به این حوزه بود.
وی اضافه کرد: ۳۱ درصد کارگاه های متأثر شده از کرونا مربوط به حوزه صنعت است و ۳۷ درصد کارگرانی که بیکار شدند در این بخش مشغول به کار بودند.
بابایی افزود: ۳ درصد از کسب وکارهای بخش کشاورزی متأثر از کرونا صدمه دیدند و یک درصد از کل نیروهای بیکار شده مربوط به این بخش هستند.
وی اظهار داشت: مابه التفاوت هم مربوط به حوزه هایی بودند که خوداظهاری نکرده بودند.
مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در سال ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر به جمع مقرری بگیران اضافه می شود اما بعد از شیوع ویروس کرونا، بالغ بر ۸۵۰ هزار نفر خواهان دریافت بیمه بیکاری شدند.


منبع:

1399/06/21
10:58:50
5.0 / 5
1827
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری