در گزارش ارتباط با مشتری مطرح شد

تاب آوری بالای تعاونی ها در مقابل تحریم

تاب آوری بالای تعاونی ها در مقابل تحریم

عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاكید بر بالا بودن تاب آوری تعاونی ها در قبال تحریم، اظهار داشت: الگوی موفق تعاونی های روستایی كشاورزی باید به همه حوزه ها و مناطق كشور تعمیم پیدا كند.احسان ارکانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در اسناد بالادستی پیشبینی شده که سهم تعاونی ها در تولید ناخالص داخلی به ۲۵ درصد افزایش یابد، تصریح کرد: طبق برنامه توسعه ای کشور مقرر است بخش تعاون سهم زیادی از اقتصاد را به خود اختصاص دهد که نیاز است برای رسیدن به اهداف، بازبینی در روش ها و عملکردها در این عرصه صورت گیرد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه در سال های گذشته در اشاعه فرهنگ تعاون در کشور به خوبی عمل نکرده ایم، افزود: تعاونی ها در روزهای سخت تحریم ها منابع خوبی هستند تا با ایجاد زمینه های لازم در اشتغالزایی و تولید، تاب آوری اقتصاد کشور را بالا ببرند.
وی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت تعاونی ها در جهت مردمی کردن اقتصاد بهره برد و برنامه ریزی هایی هم در این حوزه داشته باشیم، عنوان کرد: یکی از طریق هایی که می توان از راه آن شعار سال که همان رونق تولید است را محقق کرد، تعاونی ها هستند چون این بخش ظرفیت آنرا دارد که سرمایه های خرد را جمع آوری کند و به بخش تولید سوق دهد.
ارکانی با اشاره به اینکه باید به سمت هدفمند کردن تعاونی ها و پرداخت تسهیلات هدفمند به آنها حرکت نماییم، اظهارداشت: بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید باید با تفاهم نامه هایی که با تعاونی ها و دستگاه متولی آنها منعقد می کنند بخش قابل توجهی از منابع خویش را به این بخش اختصاص دهند.
وی خاطرنشان کرد: با تشکیل تعاونی هایی همچون جوانان و زنان به صورت تخصصی و فراگیر می توان در چارچوب تعاونی ها از ظرفیت ها به خوبی بهره برد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه ظرفیت تعاونی ها را باید به فراتر از روستاها گسترش بدهیم، تصریح کرد: متاسفانه بیشتر تعاونی ها در بخش کشاورزی و در روستاها در حال فعالیت هستند که باید از الگوی موفقی که در روستاها بوجود آمده بهره برد و سهم تعاونی ها در اقتصاد کشور را افزایش داد.

1399/06/27
19:24:25
5.0 / 5
1812
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بانك , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری