گزارش ارتباط با مشتری

كارفرما موظف به پرداخت حق مسكن ۳۰۰هزار تومانی است

كارفرما موظف به پرداخت حق مسكن ۳۰۰هزار تومانی است

حق مسكن 300 هزار تومانی باید از این ماه در دستمزد شاغلان مشمول قانون كار اعمال و علاوه بر آن، 400 هزار تومان معوقه تیر و مرداد نیز پرداخت گردد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، بعد از گذشت ۶ ماه از سال بالاخره افزایش حق مسکن کارگران از ۱۰۰ هزار به ۳۰۰ هزار تومان به تصویب دولت رسید.
مطابق با مصوبه دولت، حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی از تیر ماه قابل اعمال بوده و در همین راستا، کارفرماها باید معوقه ۴۰۰ هزار تومانی را بابت مابه التفاوت حق مسکن دو ماه یعنی تیر و مرداد پرداخت کنند.
از سویی دیگر نیز، مولفه حق مسکن در فیش حقوقی شهریور ماه باید ۳۰۰ هزار تومان اعمال شود.
با اعمال افزایش حق مسکن به ۳۰۰ هزار تومان، سرجمع افزایش دستمزد شاغلان قانون کار امسال به ۱۰ درصد رسیده است.
کارفرمایان موظف به اعمال مصوبه جدید حق مسکن در دستمزد هستند
در این بین، با توجه به این که بعضی از کارفرمایان از پرداخت مولفه های مزدی همچون حق مسکن، بن و … سر باز می زنند و نقض قانون می کنند، این نگرانی وجود دارد که افزایش حق مسکن به ۳۰۰ هزار تومان نیز به سرنوشت بن و… گرفتار شود که در این رابطه یک کارشناس روابط کار به مهر می گوید: حق مسکن و بن از مزایای ضمن کار بوده و کارفرما موظف به پرداخت آنها همراه با حقوق پایه است.
به گفته وی، در صورت عدم پرداخت هر یک از این مولفه های مزدی از جانب کارفرمایان، کارگران می توانند در مراجع حل اختلاف مبادرت به طرح دعوی کنند.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، با مصوبه دولت برای افزایش حق مسکن به ۳۰۰ هزار تومان، جمع حقوق و مزایای یک مشمول قانون کار حداقلی بگیر طی ۷ ماه پیش رو به شرح جدول زیر است.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، طبق جدول بالا، جمع حقوق و دستمزد یک کارگر بدون سابقه کار این ماه باید ۲ میلیون و ۶۱۰ هزار و ۴۲۷ تومان، کارگر با یک سال سابقه کار ۲ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۴۲۷ تومان و کارگر با یک فرزند ۲ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۴۶۹ تومان است.
البته این اعداد بدون احتساب اضافه کار و کسوراتی همچون حق بیمه و مالیات است.

1399/06/28
15:07:33
5.0 / 5
1957
تگهای خبر: كارگر , كارگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری