رئیس سازمان فنی و حرفه ای مطرح كرد:

غفلت نسبت به مهارت آموزی مرزنشینان

غفلت نسبت به مهارت آموزی مرزنشینان

به گزارش ارتباط با مشتری گلستان رئیس سازمان فنی و حرفه ای كشور با اشاره به اینكه هر بخش از مرز برای كشور یك فرصت است، اظهار داشت: مهارت آموزی مرزنشینان علاوه بر اثرگذاری در پایداری اقتصاد كشور، تا حدود زیادی هر گونه بغض و كینه دشمن نسبت به ملت را بی اثر می كند. اگر در گذشته بر روی این مورد خوب كار می كردیم، امروز دیگر از صدمه ای مانند كوله بران صحبت نمی كردیم.علی اوسط هاشمی ظهر امروز در جلسه شورای مهارت آموزی استان گلستان در گرگان با اشاره به اینکه دامنه مهارت بسیار وسیع است، اظهار نمود: امروز مهارت می تواند گره گشای خیلی از مشکلات ما باشد. به شرایط خاصی که در آن قرار داریم باید مهارت در گفتگو، مسائل اقتصادی، روابط عاطفی، عبور از بحران و تهدید و شرایط سخت و غیره را داشته باشیم تا بتوانیم آنها را تبدیل به فرصت نماییم.

وی بیان نمود: امروز دیگر نمی توان از سواد صرف پیمودن مدارج عالیه دانشگاهی یاد کرد بلکه فرد باید دانشی را که فرا گرفته، در تغییر وضع و مؤثر بودن برای خود و جامعه به کار بگیرد.

رئیس سازمان فنی و حرفه ای با اشاره به انتشار کرونا در کشور و محدودیت هایی که در کشور به وجود آمد، اظهار داشت: با تعطیل کردن نمی توان با پدیده ای مبارزه کرد. اگر جامعه را با مهارت تربیت کرده بودیم دیگر در این روزها نگرانی بابت رفتار مردم و اصناف در مقابله با این ویروس و پیشگیری از شیوع آن نداشتیم.

هاشمی تصریح کرد: متأسفانه در جامعه نسبت به مهارت نگاه مناسبی ایجاد نکردیم و باید با انجام کار فرهنگی برای تغییر نگاه در این حوزه اقدام نماییم. نباید اصرار داشته باشیم که همه فرزندان باید تا لیسانس و دکتری طی طریق کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود، اظهار داشت: رئیس جمهور در مردادماه دستور دادند که از محل فروش سهام، مراکز فنی و حرفه ای در سرتاسر کشور نوسازی و تجهیز شود.

رئیس سازمان فنی و حرفه ای با اشاره به اینکه به دنبال راه اندازی دپارتمان ملی مهارت سبز در کشور هستیم، خاطرنشان کرد: با راه اندازی این دپارتمان به دنبال شکل گیری مشاغل در جهت اقتصاد سبز هستیم.

هاشمی با اشاره به ظرفیت گلستان در تولید گندم و کیفیت مناسب آن، پیشنهاد کرد که این استان بعنوان پایلوت مهارت نان در کشور تبدیل گردد تا بهترین نان کشور را تولید نماید.

وی تصریح کرد: همینطور با عنایت به قرارگرفتن این استان در راه سفر زائرین به حرم امام رضا(ع)، می تواند پایلوت تخصصی آموزش هتلداری و گردشگری باشد. استفاده از ظرفیت روستایی گلستان دیگر موضوعی است که می توان به آن برای مهاجرت معکوس از روستا به شهر، توجه داشت.

پیوست مهارتی رساله در دانشگاه آزاد دیگر موضوعی بود که رئیس سازمان فنی و حرفه ای در این نشست بیان کرد و گفته که بزودی تفاهم نامه ای را با دانشگاه آزاد برای اجرای این طرح در گلستان بعنوان نخستین استان کشور به امضا خواهیم رساند.

منبع:

1399/07/03
12:29:55
5.0 / 5
1626
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , تولید , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری