یك مقام مسئول

پرداخت 4500 میلیارد تومان وام به بنگاه های صدمه دیده از كرونا

پرداخت 4500 میلیارد تومان وام به بنگاه های صدمه دیده از كرونا

تابحال ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از منابع كرونا جهت پرداخت وام به كسب و كارها به بانك ها اختصاص یافته كه از این مبلغ، ۴۵۰۰ میلیارد تومان وام به كسب و كارها پرداخت شده است.یک مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت پرداخت وام کرونا به کسب و کارها اظهار داشت: تابحال ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از منابع کرونا جهت پرداخت وام به کسب و کارها به بانک ها اختصاص یافته است.
وی که خواست نامش در مصاحبه ذکر نشود، اضافه کرد: از کل مبلغ تخصیص یافته به نظام بانکی، ۴، ۵۰۰ میلیارد تومان وام به کسب و کارها پرداخت شده است.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، بعد از انتشار کرونا و به مخاطره افتادن وضعیت کسب و کار کشور اعلام گردید که تعداد بنگاه های صدمه دیده ذیل ۱۴ رسته منتخب ۳ میلیون واحد است که ۱.۳ میلیون واحد آن بیمه شده و دارای کد کارگاهی و ۱.۷ میلیون واحد فاقد بیمه و کد کارگاهی هستند؛ همینطور در این واحدها ۲.۸ میلیون نفر بیمه شده و ۳ میلیون نفر فاقد بیمه مشغول به کار هستند.
دولت برای کاهش بحران کرونا در وضعیت فعالیت بنگاه های اقتصادی کشور، مقرر کرد که ۴۹ هزار میلیارد تومان بودجه در چارچوب تسهیلات از ۱۶ تا بیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان به کسب و کارهای صدمه دیده پرداخت گردد که البته در ادامه، ۲۰ هزار میلیارد تومان از این ۴۹ هزار میلیارد تومان به پرداخت وام ودیعه مسکن اختصاص یافت.
در همین ارتباط، ۸۴۸ زیررسته بعنوان مشاغل به شدت صدمه دیده از جانب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی شدند و مقرر شد فعالان این رسته ها، بعد از ثبت نام در سامانه کار، تسهیلاتی با سود ۱۲ درصد دریافت نمایند.
آخرین پی گیری های خبرنگار مهر نشان داده است که تابحال ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مبلغ بودجه برای وام کرونا به بانک ها اختصاص داده شده و ۴، ۵۰۰ میلیارد تومان هم وام به کسب و کارها پرداخت شده است.
همچنین باآنکه ۳۱ شهریور ماه آخرین فرصت ثبت نام کسب و کارهای صدمه دیده از کرونا برای دریافت وام بود اما مطابق با بیان سخنگوی دولت، مهلت ثبت نام بنگاه ها تا یک ماه دیگر تمدید شده است که صاحبان مشاغل می توانند با رفتن به سامانه کارا به نشانی https: //kara.mcls.gov.ir/ فرآیند ثبت نام را انجام دهند.
لازم به ذکر است که اگر تسهیلات تا ۱۶ میلیون تومان باشد، سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک، وام ۱۶ تا ۴۸ میلیون تومان نوع وثیقه سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک به همراه یک ضامن (واحد اقتصادی دیگر یا کارمند)، وام ۴۸ تا ۱۶۰ میلیون تومان سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک به همراه ۲ ضامن (واحد اقتصادی دیگر یا کارمند)، وام ۱۶۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک به همراه ۳ ضامن (واحد اقتصادی دیگر یا کارمند)، و وام از ۲۰۰ میلیون تومان بالاتر با عرضه تضمین صادره از جانب صندوق های ضمانت و یا بنا به تشخیص بانک عرضه وثایق متعارف و سقف مبلغ سفته ۱.۵ برابر اصل و سود تسهیلات بعنوان ضمانت دریافت می شود.


منبع:

1399/07/10
13:45:56
5.0 / 5
1575
تگهای خبر: اجتماعی , اقتصاد , بانك , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری