معاون وزیر كار:

مطالعات برای تعیین مزد بصورت منطقه ای كلید خورد

مطالعات برای تعیین مزد بصورت منطقه ای كلید خورد

به گزارش ارتباط با مشتری معاون روابط كار وزارت كار اظهار داشت: با همكاری موسسات پژوهشی تابعه وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی، تحقیقات در زمینه تعیین حداقل مزد برمبنای صنایع و مناطق شروع شده است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حاتم شاکرمی در مورد مزد منطقه ای در صنایع مختلف با حفظ حداقل های مصوب شورای عالی کار برمبنای مواد ۱۳۹ و ۱۴۰ قانون کار گفت: این ظرفیت وجود دارد که در چارچوب مذاکرات و پیمان های دسته جمعی تشکل های کارگری و کارفرمایی در صنایع و مناطق مختلف با رعایت حداقل های پیش بینی شده در قانون کار اقدام نمایند.
معاون روابط کار وزارت کار با اعلان اینکه ما نیز از این مذاکرات استقبال می نماییم، اضافه کرد: در دو مرحله قبل و پس از انقلاب اسلامی تصمیماتی در مورد مزدهای متفاوت برای مناطق و یا قراردادهای موقت و دائم گرفته شد.
شاکرمی اضافه کرد: اما این تصمیمات به سبب عدم بررسی تمامی نتایج اقتصادی و اجتماعی آن در نهایت سبب نارضایتی کارگران شد و بنا بر این با تصمیم شورای عالی کار مجدداً تصمیم به تعیین یک حداقل مزد ملی گرفته شد.
وی افزود: با همکاری مؤسسات پژوهشی تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، تحقیقات در زمینه تعیین حداقل مزد برمبنای صنایع و مناطق شروع شده است.


منبع:

1399/07/16
14:27:32
5.0 / 5
1599
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری