شریعتمداری خبر داد؛

ایجاد اشتغال برای ۲۱۰ هزار نفر در روستاهای كشور

ایجاد اشتغال برای ۲۱۰ هزار نفر در روستاهای كشور

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: تابحال با تخصیص ۱۲ هزار میلیارد تومان به طرح اشتغال روستائیان زمینه ایجاد اشتغال برای ۲۱۰ هزار نفر فراهم گشته است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، محمد شریعتمداری امروز در مراسم افتتاح ۱۹۱ طرح بهره مند شده از تسهیلات قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری تصریح کرد: قبل از دولت تدبیر و امید تنها ۶۵۴ هزار خانوار روستایی تحت پوشش صندوق اجتماعی عشایر و روستاییان قرار داشتند اما طی سالهای اخیر این عدد به یک میلیون و ۲۷۸ هزار و ۷۳۹ خانوار رسیده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: با اجرای نظام جامع رفاه اجتماعی خصوصاً بر قانون توسعه روستاها هم اکنون هیچ نیازمندی در روستاهای کشور از پوشش بیمه های اجتماعی خارج نمانده است.
وی اضافه کرد: هزار و ۴۲۵ میلیارد تومان منابع برای سهم بیمه روستاییان فراهم گردید و بدین سان عرضه خدمات بیمه اجتماعی برای یک میلیون ۴۴۰ هزار نفر از خانوارهای روستایی که تحت پوشش هیچ یک از نهادهای حمایتی نبوده اند، فراهم گردید.
شریعتمداری افزود: سرانه دارایی های صندوق بیمه روستایی ۴ میلیون تومان بود که این رقم به ۸۰ میلیون تومان رسیده است.
ایجاد اشتغال پایدار برای ۲۱۰ هزار نفر
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اشتغال روستاییان تصریح کرد: قرار بود ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای توسعه اشتغال برداشت شود که از این میزان ۲۲ هزار میلیارد تومان منابع با نرخ ۴، ۶ و ۱۰ درصد به ۲۲ هزار و ۴۵۰ هزار روستا و ۴۴۳ شهر کشور با اجرای ۱۳۵ هزار طرح فعالیتهای روستایی در بخش های زیر ۱۰ هزار نفر اختصاص یافت.
وی اضافه کرد: از این ۲۲ هزار میلیارد تومان تابحال ۱۲ هزار میلیارد تومان در اختیار تمام مناطق روستایی قرار گرفته است که در نهایت موجبات اشتغال پایدار ۲۱۰ هزار نفر را فراهم نموده است.
شریعمتداری اضافه کرد: مطابق اعلام دیوان محاسبات میزان انحراف از این طرح تنها ۴ درصد بوده است.
به گفته وی سهم اشتغال روستایی در سبد اشتغال کشور۳ درصد بود که بعد از اجرای طرح فوق به ۲۹ درصد افزایش پیدا کرد. همینطور ۳۸ درصد از کارآفرینان روستا را کارآفرینان زن می سازند.

1399/07/18
21:58:44
5.0 / 5
1534
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری