مترو تهران-پردیس در انتظار مصوبه هیات دولت

مترو تهران-پردیس در انتظار مصوبه هیات دولت

آخرین خبرها از پروژه مترو تهران-پردیس حاكی از آنست كه مطالعات امكان سنجی مسیر، نقشه های اجرائی و تفاهم نامه ساخت انجام شده و به زودی مصوبه هیات وزیران برای آغاز عملیات اجرائی گرفته می شود.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، راه اندازی حدود ۸۲ هزار واحد مسکونی در شهر جدید پردیس و پیش بینی اسکان ۴۰۰ هزار نفر در آینده نزدیک در کنار وجود فقط ۲ راه جاده ای به این شهر، از حدود ۲ سال قبل مسئولان را بر آن داشت تا برای پردیس به دنبال راه اندازی یک خط مترو باشند، هرچند به سبب خشکی منابع دولتی و مشروط کردن اجرای پروژه مترو پردیس به پس از اتمام مترو هشتگرد، کارها مقداری گرفتار وقفه شد، البته در طول این مدت مطالعات طرح شامل مسیریابی و نقشه های اجرائی بطور کامل انجام شد.
۱۳ اسفندماه سال قبل تفاهم نامه اجرای پروژه بین شرکت عمران شهرهای جدید و قرارگاه خاتم الانبیا (ص) به امضا رسید. همین طور حبیب الله طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اخیرا آگاهی داده که پروسه مذاکرات و تعیین برآوردها و چارچوب مشارکت پروژه مترو تهران ـ پردیس در سازمان برنامه و بودجه در حال انجام می باشد و به زودی با ستاندن مصوبه هیات وزیران وارد مرحله اجرا می شود. علاوه بر این وی زمان بندی اجرای مترو را چهار ساله عنوان و اعلام نمود که عملیات اجرائی این پروژه از امسال با هزینه ۴۳۰۰ میلیارد تومان و منابع آن نیز بوسیله آورده شریک، منابع شرکت عمران و اعتبارات دولتی آغاز خواهد شد.
ساخت ۱۴ هزار مسکن ملی پردیس
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید درباب طرح اقدام ملی مسکن نیز، بیان کرد که اغلب واحدهای این طرح ملی در شهر جدید پرند ساخته خواهد شد، برخی واحدهای این طرح نیز برمبنای طرح جامع و محدوده های مصوب قبلی در پردیس جانمایی شده و به اجرا خواهد رسید.
مدتی قبل نیز، محسنی بندپی، استاندار تهران گفته بود که به سبب وجود گسل در پردیس، واحدهای اقدام ملی این شهر به پرند منتقل خواهد شد. با این وجود مهدی هدایت، مدیرعامل شرک عمران پردیس پس از آن به ایسنا اظهار داشت که طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید پردیس به قوت خود باقی است و ۱۴ هزار واحد در این شهر ایجاد می شود که ۱۱ هزار واحد توسط تعاونی ها و ۳۰۰۰ واحد نیز توسط شرکت عمران راه اندازی می شود.
دست سازندگان بدعهد کوتاه شد
درباب زیرساخت ها و خدمات شهر جدید پردیس هم طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید مطرح کرده است که با وجود اینکه تامین زیرساخت ها و خدمات مسکن مهر پردیس، دارای خاصیت های خاص، توپوگرافی ویژه و نیازمند صرف هزینه و زمان زیادی است، خوشبختانه فعالیت ها با تمام توان در حال انجام می باشد تا پروژه ها امسال به اتمام برسد.
طاهرخانی با اعلان اینکه سازندگان بدعهدی که در پردیس فعالیت نمی کردند را به ساختار قضایی برده و خلع کردیم تا پیمانکاران جدید جایگزین شوند، افزود که امسال افتتاح بزرگی در شهر جدید پردیس خواهیم داشت و بخش زیادی از واحدهای مسکونی را به مردم تحویل خواهیم داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ساخت واحدهای مسکونی با کیفیت بالایی در حال انجام می باشد، اظهار نمود که در بعضی پروژه ها که به سبب بی توجهی پیمانکاران، اشکالاتی وجود داشت نیز ایرادات در حال رفع هستند تا واحدهای مسکونی با کیفیت به مردم تحویل شود؛ اقدامات مربوط به محوطه سازی، پیاده روسازی و جدول گذاری نیز با باتوجه به حساسیتی که وجود دارد در حال انجام می باشد و در مجموع یک کار بزرگ در پردیس در حال انجام می باشد.
بدین سبب گزارش، حدود ۸۲ هزار واحد مسکن مهر در پردیس جانمایی شده که تا حالا ۴۵ هزار واحد افتتاح شده، ۲۱ هزار واحد تا اختتام آبان ماه تحویل خواهد شد، از ۱۶ هزار واحد باقی مانده ۱۰ هزار واحد تا آخر سال جاری و ۶۰۰۰ واحد که دارای معارض حقوقی بوده و البته مشکلشان حل شده در سال آینده افتتاح می شود. بدین ترتیب تا اختتام امسال ۹۵ درصد واحدهای مسکن مهر پردیس تحویل می شود.1399/07/26
13:42:02
5.0 / 5
1599
تگهای خبر: بودجه , تعاون , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری