مدیركل بیمه بیكاری:

ثبت نام بیمه بیكاری نیاز به مراجعه حضوری ندارد

ثبت نام بیمه بیكاری نیاز به مراجعه حضوری ندارد

مدیركل بیمه بیكاری اظهار داشت: وزارت كار تا حالا 730 هزار نفر از متقاضیان را به صورت غیرحضوری و بوسیله سامانه مدیریت كرده و حتی از آنها مدارك و مستنداتی هم دریافت نكرده است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، مسعود بابایی امروز در ارتباط زنده با شبکه خبر، در مورد اینکه در شرایط کرونا آیا برای بیمه بیکاری نیاز به مراجعه هست یا نه، گفت: بواسطه ایام کرونا و باتوجه به حساسیت موضوع با سفارش وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و معاون روابط کار سامانه ای به نام کارا طراحی شده که کارگران درخواست خود برای بیمه بیکاری را در آن ثبت می کند و کسانی که از اول اسفند سال قبل به خاطر کرونا بیکار شدند مشخصات خودرا در این سامانه وارد می کنند و از مراجعه حضوری جلوگیری شده است.
مدیرکل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار اظهار داشت: وزارت کار تا حالا ۷۳۰ هزار نفر از متقاضیان را به صورت غیرحضوری و بوسیله سامانه مدیریت کرده و حتی از آنها مدارک و مستنداتی هم دریافت نکرده است. فقط کد ملی متقاضی و کد بیمه و برمبنای اطلاعات پایه ای که در سامانه های تامین اجتماعی موجود است بیمه بیکاری آنها برقرار می شود.
بابایی اظهار داشت: متقاضیان با مراجعه به دفاتر الکترونیک و دریافت نام کاربری و کلمه عبور در سامانه جامع بیمه بیکاری ثبت نام می کنند و تقاضای خودرا برای دریافت مقرری بیمه بیکاری ثبت می کنند و برای متقاضیان در هر مرحله پیامکی ارسال می شود و حتی واریز بیمه بیکاری هم به صورت غیرحضوری انجام می شود.
وی همین طور در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه برخی شهروندان اعلام کردند، در یکی از استانها برای دریافت مقرری بیکاری باید با مراجعه به اداره کار حضور غیاب انجام دهند اظهار داشت: در هر استان ستاد کرونای استان تصمیم گیر است اما در عین حال به مدیر مربوطه استان تاکید کرده ایم به خاطر کرونا نیازی به مراجعه حضوری برای احراز بیکار بودن دریافت کننده بیمه مستمری بیکاری نیست و بوسیله غیرحضوری می توان بیکار بودن فرد متقاضی را احراز کرد.
مدیرکل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار اشاره کرد: برای دریافت بیمه بیکاری نیازی به مراجعه حضوری نیست و فقط بوسیله سامانه های کارا و سامانه جامع بیمه بیکاری باید ثبت نام صورت بگیرد و پس از احراز هویت بوسیله پیامک اطلاع رسانی شده و مقرری بیکاری به حساب متقاضی واریز می شود.


منبع:

1399/08/07
12:42:40
5.0 / 5
1435
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری