رییس جامعه هتلداران ایران خبر داد

تعطیلی ۳۰درصد هتل ها و بیكاری دو سوم شاغلان

تعطیلی ۳۰درصد هتل ها و بیكاری دو سوم شاغلان

ارتباط با مشتری: رئیس جامعه هتلداران ایران از تعطیلی 30درصد هتل ها و بیكاری دو سوم نیروی شاغل در این بخش آگاهی داد.


جمشید حمزه زاده در تشریح وضعیت هتل های کشور به دنبال رکود بزرگ گردشگری با انتشار ویروس کرونا، به ایسنا اظهار داشت: در وضعیت موجود که هتل ها مسافر ندارند، حدود ۳۰ درصد از این واحدهای اقامتی ترجیح داده اند تعطیل بمانند. بقیه هم با اعمال تخفیف های ویژه تا ۷۰ درصد باز مانده اند. میزان خسارت و زیان مالی واردشده به هتل ها تا اختتام شهریورماه نیز ۸۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.
او اضافه کرد: هتل ها ماه ها است که مسافر ندارند و میانگین اقامت در کل کشور زیر ۲۰ درصد است. حتی هزینه های آب و برق را نمی توان تامین کرد. ترجیح بسیاری بر تعطیلی هتل ها است، چون هزینه نگهداری حتی نسبت به پیش از کرونا بیشتر شده است. با این وجود در بعضی شهرها امکان تعطیلی وجود ندارد، اگر آن هتل بسته شود، دیگر جای مناسبی برای اقامت وجود ندارد.
او افزود: برای حل مساله آب و برق هتل ها حدود یک ماه است که به وزیر نیرو نامه نوشته و درخواست همراهی کرده ایم اما هنوز جوابی نداده اند. با آن که ستاد کرونا مصوب کرد هزینه آب و برق به تعویق بیافتد اما کماکان شاهد تهدید و قطع آب و برق هتل ها هستیم.
حمزه زاده افزود: اداره مالیات به نسبت وزارت نیرو همراه تر بوده است، هرچند ما دنبال معافیت مالیاتی سال های ۹۸ و ۹۹ هستیم اما تا کنون نتیجه نگرفته ایم.
رئیس جامعه هتلداران درباره بیکاری گسترده ای که در این بخش اتفاق افتاده است، اظهار داشت: دو سوم نیروی شاغل در صنعت هتلداری بیکار شده است. سازمان تامین اجتماعی هم بیمه بیکاری آنها را کامل پرداخت نکرده است. چند ماه وقت رسیدگی داده اند اما خیلی از نیروهای تعدیل شده هنوز پول کامل را دریافت نکرده اند.
صنعت گردشگری و هتلداری با شیوع ویروس کرونا همچون مشاغل زیان ده بوده است. سازمان ملل در پیام های مکرری به دولت ها درباره بحران بیکاری و رکود اقتصادی گردشگری هشدار داده و درخواست همراهی و حمایت بیشتر کرده است. در ایران برای جبران خسارت های کرونا در این بخش، دو بسته حمایتی تهیه شد که اولی سه ماه امهال هزینه های انرژی، مالیات، بیمه حق کارفرما و اقساط بانکی به اضافه وام حفاظت از مشاغل به مبلغ ۶ تا ۱۶ میلیون تومان بود که بگفته فعالان گردشگری، به درستی رعایت نشد و نتوانست از این صنعت حمایت کند. بسته دوم پشتیبانی از گردشگری نیز اوایل مهرماه مصوب شد که مبلغ تسهیلات بانکی از ۱۶ تا ۹۰۰ میلیون تومان افزایش داده شد و امهال هزینه های انرژی، مالیات، بیمه حق کارفرما و اقساط بانکی تا آخر سال نیز تمدید گردید. با این وجود این مصوبه هنوز به مرحله اجرا نرسیده و از بار مشکلات گردشگری و هتلداری نکاسته است.
منبع:

1399/08/07
23:55:25
5.0 / 5
1518
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری