در گفت وگو با ارتباط با مشتری پیشنهاد شد

حضور نماینده كارگران در كارگروه شناسایی كارگران فاقد بیمه

حضور نماینده كارگران در كارگروه شناسایی كارگران فاقد بیمه

رئیس كانون عالی انجمن های صنفی كارگران حضور نماینده دولت و كارگران در كارگروه شناسایی كارگران فاقد بیمه را خواهان شد.ناصر چمنی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در ورود سازمان تأمین اجتماعی به حل مشکل کارگران فاقد بیمه بیکاری اظهار نمود: تاکید معظم له از این جهت است که سازمان تأمین اجتماعی می تواند بعنوان یک نهاد غیردولتی به این مسئله ورود کند و مدیریت صحیحی نسبت به آن داشته باشد. اگر مقرر است به افراد فاقد بیمه کمک گردد این کمک از راه تأمین اجتماعی و به صورت عادلانه صورت گیرد.

تامین اجتماعی با حق بیمه کارگران اداره می شود

وی با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی به لحاظ درآمدی وضعیت خوبی ندارد و با فروش منابع و عرضه سهام به بورس سرپا ایستاده است، اضافه کرد: در بحث شناسایی کارگران فاقد بیمه معتقدم که تأمین اجتماعی باید فهرست افراد فاقد بیمه، اطلاعات آنها و منابع مالی مورد نیاز را با همکاری وزارت کار مشخص نماید و دولت مبلغی را در اختیار سازمان تأمین اجتماعی بگذارد. صندوق تأمین اجتماعی غیردولتی است و از محل حق بیمه کارگران اداره می شود ولی دولت بیشتر از ۲۸۰ هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهکار است و این بدهی ناشی از تعهداتی است که به سازمان دارد.

چمنی خاطرنشان کرد: در تمام کشور در زمان وقوع بحران ها و حوادث غیرقابل پیشبینی، دولتها ردیف و بودجه خاصی را پیشبینی کرده و در اختیار صنوف و مردم قرار می دهند. در جریان کرونا خیلی از کشورها به افراد بیکار شده بیمه بیکاری پرداخت کردند، حتی به افراد بیکار که درآمدی نداشتند ماهانه کمک مالی کردند تا در خانه بمانند.

تاکید بر حضور نماینده دولت و کارگران در جلسات کارگروه

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران درعین حال با اشاره به تشکیل کارگروه ویژه شناسایی افراد فاقد بیمه در وزارت کار، اظهار داشت: صرف تشکیل کارگروه در سطح وزارتخانه و معاونین کارساز نیست و نماینده تام الاختیار دولت حتما باید در جلسات این کارگروه حضور داشته باشد و در جریان گزارشها و اقدامات صورت گرفته و برآورد منابع مورد نیاز قرار گیرد تا بتوان تصمیم گیری بهتری در این خصوص داشت.

وی تصریح کرد: نماینده کارگران هم باید در کارگروه حضور یابد تا در تصمیم گیری های در ارتباط با کارگران و عرضه پیشنهادات به کارگروه نقش خویش را ایفا کند.

چمنی در انتها استفاده از ظرفیت خیرین در مبحث پشتیبانی از کارگران فاقد بیمه را موثر دانست و اظهار داشت: خیرین همیشه در کمک به نیازمندان پیشقدم بوده اند و امیدواریم با پیوند میان تأمین اجتماعی و خیرین و منابعی که از جانب دولت و خیرین تأمین می شود اعتبار ویژه ای برای کمک به افراد صدمه دیده از کرونا و کارگران فاقد بیمه بیکاری به وجود آید.

منبع:

1399/08/09
15:22:03
5.0 / 5
1366
تگهای خبر: اجتماعی , بودجه , درآمد , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری