برخورد با چارتركننده های گرانفروش بلیت هواپیما

برخورد با چارتركننده های گرانفروش بلیت هواپیما

رئیس سازمان هواپیمایی كشوری با اشاره به اینكه تكلیف قیمت بلیت هواپیما را عرضه و تقاضا مشخص می كند نه سازمان هواپیمایی، اظهار داشت: با چارتركننده های بلیت هواپیما كه مرتكب تخلف شده و گرانفروشی می كنند، برخورد جدی می نماییم.


تورج دهقانی زنگنه در گفتگو با ایسنا، در اینباره اظهار نمود: تعیین کردن کف و سقف قیمت بلیت هواپیما هیچ ربطی به سازمان هواپیمایی ندارد و نرخ پروازهای داخلی بستگی به متغیرهای بسیاری دارد و بازار آنرا مشخص خواهد نمود.
وی با اشاره به اینکه وضعیت فعلی برای قیمت بلیت هواپیما قابل دوام نیست، اضافه کرد: نمی توان بدون اینکه به ایرلاین ها کمکی کرد از آنها خواست قیمت ها را ثابت نگه دارند و هیچ حالتی به جز اینکه دولت از آنها حمایت کند یا به آنها اجازه افزایش قیمت داد، وجود ندارد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: سازمان هواپیمایی قائل به کف و سقف قیمت ها نیست و عرضه تقاضا آنرا تعیین می کند اما با گرانفروشی در این حوزه برخورد می نماییم. بعنوان مثال هم اکنون قیمت بلیت هواپیما در راه تهران-مشهد از ۳۵۵ هزار تومان تا ۷۰۱ هزار تومان است و اگر کسی بالاتر از آن بلیت پروازش را بفروشد سازمان هواپیمایی با آن برخورد می کند. البته بلیت بیزینس کلاس قیمتش بالاتر است.
دهقانی زنگنه افزود: سایت های فروش رسمی و معتبر که به ایرلاین ها دسترسی دارند، قوانین را رعایت می کنند و چارترکننده هایی هم که در قالب قوانین عمل می کنند جزئی از این زنجیره بازار هستند و مشکلی با آنها نداریم اما برخی چارترکننده ها، سلف خری می کنند و بعنوان مثال پروازی را یک سال خریداری می کنند و برای مسیر رفت قیمت بالایی تعیین می کنند و در راه برگشت قیمت شان را پایین تر می آورند. این رفتار و سوءاستفاده آنها به این صنعت لطمه می زند.
وی تصریح کرد: سازمان هواپیمایی کشوری بر بازار بلیت هواپیما و چارتر کننده نظارت می کند و بموقع با آنها برخورد جدی خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه تکلیفی شدن قیمت بلیت هواپیما به مفهوم از بین رفتن صنعت هوانوردی است، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم صنعت هوانوردی را حفظ نماییم همه ارکان نظام از دولت مجلس و قوه قضائیه باید دست به دست هم بدهند تا از این شرایط بتوانیم خارج شویم و دشمن نتواند به هدفش که تعطیل کردن این حوزه است، برسد.


 

1399/08/11
20:57:48
5.0 / 5
1371
تگهای خبر: بازار , صنعت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری